۷۷ مبتلا و سه فوتی، گزارش جدید چین از وضعیت کرونا

۷۷ مبتلا و سه فوتی، گزارش جدید چین از وضعیت کرونا

[ad_1]

به گزارش ایرنا، از ۳۰ مورد مبتلای شناسایی شده در ۲۴ ساعت گذشته، ۲۵ مورد آن وارداتی و از کشورهای دیگر به چین برگشته‌اند همچنین در شبانه روز گذشته نیز سه تن بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته‌اند. 

گزارش می‌افزاید آمار کل مبتلایان به کرونا در چین تا کنون به ۸۱ هزار و ۶۶۹ تن و آمار جان باختگان هم به سه هزار و ۳۲۹ تن رسیده است در عین حال شمار افراد مبتلای بدون علامت در این کشور هم به یک هزار و ۲۴ نفر رسیده است. 

بر اساس این گزارش، با ترخیص ۲۱۳ بیمار دیگر از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، شمار کل افراد بهبود یافته در چین به ۷۶ هزار و ۹۶۴ تن رسیده است. 

گزارش‌ها حاکی است تا کنون در هنگ کنگ، تایوان و ماکائو نیز یک هزار و ۳۱۵ تن به کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۱۹ تن فوت شده و ۲۷۶ تن هم بهبود یافته‌اند. 

شیوع ویروس کرونا معروف به «کووید ۱۹»  برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد. 

شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا لحظه مخابره این خبر در سراسر جهان، به یک میلیون و ۲۰۲ هزار تن رسیده که ۶۴ هزار و ۷۱۴ تن فوت شده و ۲۴۶ هزار و ۷۰۰ نفر بهبود یافته‌اند. 

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*