۵۰ هکتار از جنگل‌های اندیکا در آتش‌سوزی خسارت دید

۵۰ هکتار از جنگل‌های اندیکا در آتش‌سوزی خسارت دید

[ad_1]

حیدر کاظمی سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد : علت یا عوامل این آتش سوزی هنوز مشخص نشده اما توسط مراجع مربوطه در حال بررسی است .

وی افزود : پوشش جنگلی این منطقه غالبا بلوط بوده اما برخی گونه های دیگر همچون بن ، کلخونگ و بادم کوهی نیز آسیب دیده اند .

رییس ستاد مدیریت بحران شهرستان اندیکا ادامه داد : بی شک با عاملان این آتش سوزی برخورد قاطع و قانونی می شود و به اشد مجازات محکوم می شوند .

وی گفت : آتش سوزی در منطقه کرچل و آب بید نیز در حال کنترل است اما تاریکی هوا ، وزش باد و سخت گذر بودن منطقه ، عملیات مهار این آتش سوزی را با سختی روبرو کرده است .

آتش سوزی منطقه بابا احمد اوایل هفت جار یآغاز و بیش از ۴۸ ساعت به طول انجامید ، در منطقه کرچل و آب بید آتش سوزی از ظهر امروز شروع شده و هنوز به طور کامل مهار نشده است .

هرساله با آغاز فصل گرما بخش‌هایی از مراتع و جنگل‌های خوزستان به دلایل مختلفی دچار آتش‌سوزی می‌شود.در شهرستان اندیکا حدود ۱۵۰هزار هکتار جنگل وجود دارد که ۹۰درصد این درختان بلوط، و ۱۰درصد دیگر گونه‌های درختی دیگر هستند.
اندیکا با مرکزیت شهر قلعه خواجه دارای سه بخش و با جمعیت حدود ۸۰ هزار نفر و مساحت ۲هزار و ۳۰۰ کیلومتر مربع در شمال شرق خوزستان واقع است.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*