۴۰۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی در نیروگاه برق بندرعباس تولید شد

۴۰۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی در نیروگاه برق بندرعباس تولید شد

[ad_1]

  حسن سلیمی عصر سه شنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی شیوع بیماری کرونا در استان و لزوم ضدعفونی کردن سطوح در اماکن, معابر, ادارات و نهادهای مختلف ، نیروگاه برق بندرعباس با توجه به رسالت اجتماعی خود و در راستای کمک به نهادهای پزشکی و بهداشتی اقدام به تولید محلول ضدعفونی کرده است.

وی تصریح کرد: روزانه بیش از هزار و پانصد متر مکعب آب دریا در این نیروگاه تصفیه شده و پس از عبور از الکترولایزرها، دو محصول هیدروژن و مواد ضد عفونی (آب ژاول) تولید می شود.

وی بیان داشت: مواد ضدعفونی تولید شده به نیروهای سپاه پاسداران ،بسیج ،نیروی دریایی ارتش و کادر درمانی برای شستشوی معابر و خیابانهای شهر تحویل داده می شود.

این مقام مسوول توان این در شرکت در تولید مواد ضدعفونی را روزانه ۱۰۰ مترمکعب اعلام کرد و گفت: تولید این مواد در نیروگاه برق نشان از تلاش فعالان عرصه صنعت ، برای ایفای نقش موثر در پیشگیری از گسترش هرچه بیشتر بیماری کرونا در بین مردم است.

سلیمی در خصوص عمده اقدامات شرکت مدیریت تولید نیروی برق هرمزگان در خصوص مقابله با ویروس کرونا گفت: علاوه بر تلاش نیروها در جهت تولید محلول ضدعفونی کننده برای استفاده در هرمزگان، اقدامات دیگری نیز انجام شده که از جمله آنها می توان به ممنوعیت ثبت اثر انگشت در هنگام تردد به شرکت و یا دریافت غذا، ضدعفونی کردن روزانه اتاق ها، سرویس های بهداشتی، سرویس های ایاب و ذهاب، مکان های غذاخوری به همراه پایش سلامت کارکنان به طور روزانه اشاره کرد.

نیروگاه بندرعباس با ظرفیت اسمی هزار و ۳۲۰  مگاوات بزرگترین نیروگاه جنوب کشور است که وظیفه تامین انرژی برق شبکه جنوب وجنوب شرق کشور و ۶۰ درصد از برق هرمزگان را برعهده دارد.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*