۳۲ جمهوری و استان روسیه قرنطینه شدند

۳۲ جمهوری و استان روسیه قرنطینه شدند

[ad_1]

به گزارش روز سه‌شنبه خبرنگار ایرنا از مسکو، سران ۳۲ جمهوری و استان روسیه در گزارش هایی که در پایگاه های اینترنتی آنها منتشر شده اعلام کردند که طرح خودانزوایی خانگی را به اجرا در خواهند آورد.

بر اساس این طرح که نخست در مسکو به اجرا گذاشته شد، ساکنان این مناطق حق خارج شدن از خانه به استثناء شرایط ضروری را ندارند.

امروز جمهوری‌های کاباردینو بالکاریا، باشقیرستان، یاکوتیا، تاتارستان، چچن، ماری ال، چوواشی و آدیگیا و استان های، پریموریه، ولادیمیر، زابایکالیا، راستف، نووسیبیرسک، ساخالین، ماگادان،آرخانگلسک، بلگورود، ولگدا، ولگاگراد، کالینین گراد، کورسک، لیپتسک، نیژنی نووگراد، ریازان، سوردلوفسک، ساراتف، اولیانوفسک و کالوژسک خودانزوایی خانگی را به اجرا درآوردند.

میخاییل میشوستین نخست وزیر روسیه دیروز گفته بود که طرح قرنطینه خانگی باید در سراسر روسیه اجرا شود. 

دولت روسیه روز گذشته جریمه‌های نقدی سنگینی که برای نقض قرنطینه در مورد بیماری کرونا وضع کرده بود را همزمان با شروع طرح انزوای خانگی در مسکو پایتخت روسیه تشدید کرد.

نخست وزیر روسیه در این پیوند در جلسه دولت روسیه اعلام کرد که مجازات افرادی که اصول قرنطینه را در شرایط شیوع بیماری کرونا نقض کرده اند سختتر خواهد شد.

به گفته میشوستین، اگر کسی قرنطینه خانگی را نقض کند و بر اثر این اقدام وی، فرد دیگری بیمار شود یا بر اثر بیماری کرونا فوت کند ۱۵۰ تا ۳۰۰ هزار روبل (از دو هزار تا چهار هزار دلار آمریکا) باید جریمه نقدی بپردازد.  

برای مقام‌های دولتی و اشخاص حقوقی این مبلغ تا ۵۰۰ هزار روبل (حدود ۶۳۰۰ دلار) افزایش می‌یابد.

افرادی نیز که اقدامات آنها در شرایط شیوع کرونا، تهدید برای دیگران بوجود می‌آورد ۱۵ هزار تا ۴۰ هزار روبل (از ۲۰۰ دلار تا ۵۵۰ دلار) جریمه می‌شوند.

به گفته نخست وزیر روسیه، اگر اقدامات اشخاص حقوقی منجر به مرگ شخصی شود تا یک میلیون روبل (۱۲ هزار و ۶۰۰ دلار) جریمه خواهند شد.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*