۱۷ هزار و ۸۴۱ تن آرد در لرستان توزیع شد

۱۷ هزار  و ۸۴۱ تن آرد در لرستان توزیع شد

[ad_1]

اسد عبدالهی روز یکشنبه با اعلام این خبر افزود:  این میزان با نظارت اداره غله و خدمات بازرگانی و توسط شرکت حمل و نقل آبادان و سازمان تعاون روستایی و عشایری در مناطق شهری، عشایری، روستاهای دارای نانوایی و فاقد نانوایی استان توزیع شد.

وی با اشاره به محدودیت‌های ترافیکی ویژه کرونا و جلوگیری از ایجاد مشکل برای مصرف کنندگان آرد به ویژه در روستاها بیان کرد: آرد مورد نیاز زودتر از زمان تعیین شده در اختیار نانوایان و مصرف کنندگان قرار گرفته است.

وی افزود:  ذخیره‌سازی، تامین و توزیع گندم و آرد استان وضعیت مطلوبی دارد به نحوی که بخشی از نیاز سایر مناطق کشور توسط لرستان ارسال می شود.

عبدالهی عنوان کرد: به منظور اجرای دستورالعمل‌های ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا فرمانداران، اداره غله و خدمات بازرگانی، سازمان صمت و تعزیرات حکومتی موظف هستند در شرایط فعلی نظارت جدی بر عملکرد نانوایان در زمینه رعایت بهداشت و کیفیت نان داشته باشند.

تولید گندم در لرستان ۴۵۰ هزار تن و ۲ هزار واحد نانوایی در استان فعال است که از این تعداد، ۵۳۹ واحد در خرم آباد مستقر هستند و سالانه ۱۵ هزار تن آرد گندم در لرستان تولید می شود.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*