گرمای تابستان نمی‌تواند مانع شیوع ویروس کرونا در محیط شود

گرمای تابستان نمی‌تواند مانع شیوع ویروس کرونا در محیط شود

[ad_1]

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه خبری نیویورک تایمز، بر اساس نتایج این تحقیقات که به صورت یک گزارش عمومی به کاخ سفید ارائه شده، ممکن است میزان شیوع این ویروس در اثر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و سایر تدابیر کاهش یابد، اما هیچ دلیلی مبنی بر اثرگذاری گرما و رطوبت بر کاهش شیوع ویروس کرونا وجود ندارد.
به اعتقاد محققان، با توجه به این که هیچ دلیل علمی مبنی بر کاهش شیوع ویروس در اثر گرمای تابستان وجود ندارد، لازم است در هنگام سیاست‌گذاری دقت شود که استراتژی‌های مقابله‌ای با این ویروس بر مبنای تصورات اشتباه و امیدهای واهی، طرح ریزی نشوند.
 البته به گفته محققان ممکن است در آغاز فصل تابستان شاهد کاهش قابل توجه شیوع بیماری باشیم، اما نباید این وضعیت را نتیجه تغییر فصل بدانیم، بلکه کاهش شیوع ویروس حاصل سایر تدابیری است که مورد استفاده قرار گرفته است.
در این گزارش به تحقیقات معدودی اشاره شده که در محیط بسته و کنترل شده آزمایشگاه انجام گرفته‌اند و نشان می‌دهند دما و رطوبت بالا قابلیت بقای ویروس در محیط را کاهش می‌دهد. اما به اعتقاد محققان شرایط اجرای این آزمایشات واقعی نیست و نمی‌توان از آن‌ها به صورت کلی نتیجه‌گیری کرد.

همچنین بر اساس این گزارش، تحقیقاتی که نشان‌دهنده کاهش رشد ویروس در محیط‌های سرد هستند، محدودیت‌های مشابهی دارند و نمی‌توان به نتایج آن‌ها به عنوان یک دلیل کلی استناد کرد.
بر اساس این گزارش، رفتار انسانی در کنترل ویروس کرونا تاثیر بسیار مهمی دارد و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از هر عامل دیگری موثرتر است.
به گزارش ایرنا، ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۹ در ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد؛ اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد. این ویروس در دو ماه گذشته بیش از ۱۰۰ کشور و منطقه را درگیر کرده است.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*