کرونا نهادهای مدنی را برای مسائل پسابحران تقویت کرد

کرونا نهادهای مدنی را برای مسائل پسابحران تقویت کرد

[ad_1]

مریم بیدخام روز چهارشنبه در بازدید از برخی مراکز تولید ماسک و لباس ایزوله برای مقابله با کرونا که با محوریت سازمان‌های مردم نهاد استان راه‌اندازی شده‌اند، افزود: اگرچه نهادهای مدنی و سمن‌ها همیشه برای مشارکت‌های اجتماعی پیشگام بودند، اما کرونا سبب شد تا آمادگی این تشکلات برای بحران بعدی نیز حفظ و تقویت شود.

وی با بیان اینکه سرمایه‌های اجتماعی عامل ارتقای سلامت جامعه در عبور از بحران کرونا است، اضافه کرد: امروز تمام نهادهای مدنی و خیرخواهانه برای عبور از این بحران پای کار آمده‌اند و در یک میدان عملی در حال آموزش و آمادگی بیشتر برای بحران‌های بعدی هستند.

بیدخام تصریح کرد: کمک‌های خیرخواهانه مادی و معنوی تشکل‌های مردم نهاد در شرایط کنونی، نمونه بارزی از اهمیت نقش مردم در ایجاد وفاق ملی و مشارکت اجتماعی است که باید مورد تشویق و قدردانی قرار گیرد.

این مسؤول تصریح کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد استان قزوین از همان ابتدای وضعیت پیش آمده در استان و نیاز مبرم به اقلام پزشکی به صورت خود جوش و با نظارت دانشگاه علوم پزشکی اقدام به تولید ماسک، محافظ شیشه‌ای و لباس ایزوله بهداشتی کردند تا نیاز مردم تامین شود.

بیدخام بیان داشت: در برهه‌ای که بیشتر مردم در کشورهای اروپایی برای تامین اقلام غذایی و دارویی به فروشگاه‌ها حمله ور شدند، اما در کشور ما با وجود همه تحریم‌ها و کمبودها هیچ مشکلی در تامین مایحتاج مردم به وجود نیامد.

دبیر شورای توسعه و حمایت از سازمان‌های مردم نهاد استان قزوین با اشاره به تدوام همبستگی ملی در شرایط کنونی، گفت: هنوز هم افراد نیکوکاری هستند که داوطلبانه پا در رکاب یاری‌رسانی به هم‌وطنان خود گذاشته‌اند تا با اضافه شدن به چرخه تولید اقلام بهداشتی باری از دوش کشور در راه مبارزه با کرونا بردارند.

تشکل‌های استان قزوین از نیمه دوم اسفندماه سال ۹۸ برای تولید اقلام بهداشتی مقابله با کرونا در کارگاه‌های متعدد استان اقدام کردند.

تاکنون ۹۵۷ نفر در قزوین به ویروس کرونا مبتلا شده، ۶۳۱ نفر بهبود یافته و متاسفانه ۱۳۷ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*