کرونا، خبرگزاری رسمی پاکستان را تعطیل کرد

کرونا، خبرگزاری رسمی پاکستان را  تعطیل کرد

[ad_1]

رسانه‌های پاکستانی روز شنبه گزارش دادند: دفتر مرکز خبرگزاری دولتی این کشور از روز گذشته تمامی بخش‌های فنی، اداری و خبری خود را تا روزهای آینده تعطیل کرد. 
ابتلای یکی از کارمندان خبرگزاری رسمی دولت پاکستان باعث تا ضمن تعطیلی، تمامی کارمندان و مسئولان تا روزهای آینده از منزل اقدام به دور کاری نمایند. 
شمار مبتلایان به ویروس کووید-۱۹ در شهرهای مختلف پاکستان از مرز  ۱۲هزار  نفر فراتر رفته و دست کم ۲۵۶ نفر نیز بر اثر این ویروس جان خود را از دست دادند. 
ستاد عملیات و مدیریت مبارزه با کرونا در پاکستان امروز اعلام کرد: تاکنون ۱۲ هزار و ۲۲۷ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۷۵۵ بیمار کرونایی نفر تاکنون بهبود یافته‌اند. 
تازه‌ترین‌ آمار تارنمای وزارت بهداشت پاکستان‌ نشان می‌دهد که ۷۹ درصد عامل شیوع کرونا در این روزها را انتقال آن از یک فرد به فرد دیگر و ۲۱ درصد دیگر را آلودگی اتباع پاکستانی که از خارج برگشته بودند، تشکیل می‌دهد. 
دولت پاکستان طی هفته‌های گذشته به اطلاع دیوان عالی این کشور رساند که پیش بینی می‌شود شمار بیماران کرونایی تا آخر ماه آوریل (۱۱ اردیبهشت) به ۵۰ هزار نفر برسد. 
مدیرکل سازمان جهانی بهداشت روز گذشته هشدار داد که اگر اقدامات موثر در پاکستان برای مهار ویروس همه گیر کووید-۱۹ به کار گرفته نشود، احتمال افزایش شمار بیماران کرونایی در این کشور تا اواخر تیرماه (اواسط ژوئیه) به ۲۰۰ هزار نفر وجود دارد. 

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*