کارشناسان آلمانی: آمارهای واقعی مبتلایان کرونا بعد از عید پاک مشخص می‌شود

کارشناسان آلمانی: آمارهای واقعی مبتلایان کرونا بعد از عید پاک مشخص می‌شود

[ad_1]

به گزارش تارنمای شبکه دویچه وله، موسسه روبرت کخ روز گذشته (یکشنبه) ضمن انتشار آخرین آمار مربوط به گسترش کرونا در آلمان، تأکید کرد که این تنها یک وضعیت موقت بوده و ممکن است شمار افراد مبتلا به بیماری کووید-۱۹ بار دیگر بالا رود و بر شمار بهبودیافتگان پیشی بگیرد.

بنا بر آخرین آمار این موسسه تاکنون ۶۰ هزار و ۲۰۰ نفر از افرادی که به کرونا مبتلا شده بودند، به طور کامل بهبود یافته و از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند. این رقم به طور مقطعی از شمار مبتلایان به اپیدمی بالاتر بود. در چین، که خاستگاه شیوع بود، این مرحله را گذار موفقیت‌آمیز از اولین موج همه گیری دانستند.
با وجود این آمار مثبت، نمی‌توان با اطمینان گفت که در آستانه عید پاک (امروز دوشنبه) روندی رضایت‌بخش در آلمان شروع شده است، زیرا به نظر کارشناسان باید صبر کرد و به ادامه این روند چشم دوخت.
اکنون بنیادها و مراکز پزشکی بسیاری در سراسر آلمان به موارد ابتلا به بیماری می‌پردازند که آمار و داده‌های خود را هنوز اعلام نکرده و آن را به پس از تعطیلات عید پاک موکول کرده‌اند.
این در حالی است که طبق آماری که شبکه خبری ان تی وی (ntv) گردآوری کرده شمار مبتلایان به کووید-۱۹ همچنان رو به افزایش است.

براساس اعلام این تارنمای خبری تا نیمروز یکشنبه (۱۲ آوریل) در آلمان ۱۲۲ هزار و ۸۵۷ نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. از شامگاه شنبه با مرگ ۴۵ نفر شمار قربانیان بیماری به ۲۷۳۴ نفر رسیده است.
یکی از معیارهای علمی برای شناختن چگونگی سیر بیماری، دقت در نرخ سرایت آن است، که در حال حاضر در آلمان به ۱.۳ برابر رسیده؛ بدین معنی که هر فرد مبتلا می‌تواند ویروس کرونا را به ۱.۳ نفر سرایت دهد. تلاش نظام پزشکی آن است که این نرخ پایین بیاید و خطر سرایت کمتر شود.
از این نظر، همه گیری کرونا همچنان در آلمان در حال گسترش است.

۲۰۲۳

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*