کارت هوشمند ۸ راننده اتوبوس در خراسان شمالی غیرفعال شد

کارت هوشمند ۸ راننده اتوبوس در خراسان شمالی غیرفعال شد

[ad_1]

جعفر شهامت روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سرپیچی از طرح ممنوعیت توقف خودروهای جمعی در داخل شهر سبب شد تا خدمات‌دهی به ۱۴ دستگاه اتوبوس به علت تکرار تخلف، قطع شود.  

وی افزود: از ابتدای اجرای طرح ممنوعیت توقف ناوگان مسافری در خارج از پایانه‌های مسافری استان، ۱۲۹ راننده متخلف شناسایی و با آنان برخورد قانونی شده است.

شهامت اظهار داشت: به منظور کنترل کرونا و پیشگیری از ابتلای به آن، توقف ناوگان مسافری، اعم از اتوبوس و مینی بوس در خارج از پایانه های مسافربری ممنوع شده و توقف این خودروها در محدوده شهری تخلف محسوب شده و با حساسیتی ویژه با متخلفان برخورد می شود.  

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی اظهار داشت: شیوع کرونا، سبب شده تا جابه جایی مسافر با ناوگان عمومی استان حدود ۸۰ درصد کاهش یابد.

وی افزود: اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، سبب خلوت شدن جاده های استان شده به طوری که ترددها ۷۴ درصد کاهش یافته است.

شهامت  گفت: با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، سرویس دهی ناوگان عمومی صرفا در صورت پذیرش ناوگان از سوی شهر مقصد، با شرط احراز هویت از طریق کارت ملی و احراز اقامت یا اشتغال افراد در شهر مقصد بدون توقف در محیط های شهری امکان پذیر است که البته این ناوگان باید شیوه نامه ضدعفونی کردن خودروهای خود را رعایت کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی خاطرنشان کرد: ارائه خدمات کرایه دربستی شرکت های حمل و نقل مسافری، با هدف تفریح و تفرج ممنوع است و با شرکت های خاطی برخورد قانونی می شود.  

در خراسان شمالی بیش از هزار و ۶۰۰ راننده بخش مسافری دارای کارت هوشمند هستند و بیش از ۷۰۰ دستگاه ناوگان شامل اتوبوس، مینی‌بوس و سواری برای جابه جایی مسافران فعالند.  

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*