چین ۳۱ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را گزارش کرد

چین ۳۱ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را گزارش کرد

[ad_1]

به گزارش ایرنا این کمیسیون همچنین روز دوشنبه اعلام کرد در  روز گذشته ۴ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا فوت شده اند که همگی آنها از استان هوبی کانون شیوع ویروس کرونا بوده اند.

کمیسیون بهداشت چین همچنین با بیان اینکه از ۳۱ مورد ابتلا به کرونا ۳۰ مورد ان وارداتی و تنها یک مورد منشا داخلی داشته است تصریح کرد همچنین در شبانه روز گذشته ۱۷ مورد مشکوک نیز گزارش شده است که همگی آنها موارد وارداتی بوده است.

این گزارش می افزاید شمار کل افراد وارداتی مبتلا به ویروس کرونا به چین تا کنون به ۷۲۳ تن رسیده است.

گزارش حاکی است شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا در چین به ۸۱ هزار و ۴۷۰ تن و شمار افراد فوت شده هم به سه هزار و ۳۰۴ تن رسیده است.

کمیسیون ملی بهداشت چین همچنین اعلام کرد با ترخیص ۳۲۲ تن در شبانه روز گذشته از بیمارستان ها، شمار کل بهبود یافتگان در این کشور به ۷۵ هزار و ۷۷۰ تن رسیده است.

همچنین دو فرودگاه استان هوبی در شهرهای انشی و شیان از امروز بازگشایی شده اند فرودگاه شهر انشی که به ۱۴ شهر پرواز دارد ۸ مسیر پروازی خود را از سر گرفته است و فرودگاه شیان هم پروازهای خود به سه شهر را از سر گرفته است.

شهر ووهان کانون اصلی شیوع ویروس کرونا که از روز گذشته به صورت نسبی از قرنطینه خارج شد و افراد توانستند وارد این شهر شوند قرار است از روز ۲۰ فروردین نیز به صورت کلی از قرنطینه خارج شود و ورود و خروج به این شهر آزاد شود.

شیوع ویروس کرونا معروف به «کووید ۱۹» برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا لحظه مخابره این خبر در سراسر جهان، به ۷۲۳ هزار و ۹۰۳ نفر رسیده که ۳۳ هزار و ۹۶۶ تن فوت شده و ۱۵۱ هزار و ۳۱۲ نفر بهبود یافته اند.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*