چرایی حذف کنسرت آنلاین «لیان»

چرایی حذف کنسرت آنلاین «لیان»

[ad_1]

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری شهرداری تهران کنسرت‌های آنلاین را از ۸ فروردین‌ماه در برج میلاد تهران، به مدت دو هفته تدارک دیده بود که حالا در روزهای پایانی، این کنسرت‌ها دچار تغییراتی و کنسلی‌هابی شده‌اند.
 
کنسلی کنسرت ها در پی مقابله با زنجیره انتقال این ویروس، حرکتی بسیار مثبت است اما باید به فکر آن نوازنده و گروه موسیقی که زندگی شان را از این راه می گذرانند نیز بود؛ علاوه بر این باتوجه به شرایط تلخی که این کره خاکی را آغوش گرفته، موسیقی می تواند همچنان بر هر درد بی درمانی، دوا باشد! 

چندی پیش شهرداری تهران با همکاری تعدادی از هنرمندان تصمیم به برگزاری کنسرت آنلاین در برج میلاد تهران گرفتند؛ تصمیمی بسیار خلاقانه که با استقبال خوبی از سوی هنرمندان، منتقدان و مردم روبرو شد. 

در این میان نام گروه لیان که از گروه های حامی این طرح بود، چند بار حذف شد! چند روز بعد از اولین حذف ( ۱۱ فروردین) مجددا نام گروه «لیان» در مقابل تاریخ ۱۹ فروردین قرار گرفت!

این در حالی است که خبر اجرای گروه «لیان» در تبلیغات برنامه آنلاین نوروزخانه منتشر شده، اما هنوز دفتر موسیقی، مجوز اجرای کنسرت آنلاین و با مخاطب میلیونی مجازی گروه را صادر نکرده بود!

کنسرتی که قرار بود به جای صندلی های محدود خالی برج میلاد تهران، به صورت آنلاین برای ۸۰ میلیون ایرانی در شرایط قرنطینه خانگی برگزار شود. 

پیش از هر تصمیمی، باید در مقابل روح بزرگ اعضای گروه “لیان”  که با وجود ویروس کرونا، این خطر را به جان خریدند تا برای دقایقی دل میلیون ها مردم خسته از قرنطیته خانگی را شاد کنند، مهرورزی کرد نه اینکه در کمال بی مهری و بی تدبیری و بدون اعلام دلیل، نام گروه را به طور ناگهانی حذف کرد!

امروز ۱۴ فروردین ماه، نام گروه لیان از برنامه خارج شد و به جای لیان، سینا سرلک در تاریخ ۱۹ فروردین به اجرای زنده خواهد پرداخت.

براستی دلیل این همه تغییرات ناگهانی چیست و تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟

این کنسرت ها بدون حضور تماشاگر است و پخش آنها به صورت آنلاین از تارنمای www.TVA.IR از ساعت ۲۱ قابل دیدن است.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*