پیش‌بینی باران، رعد و برق و تندباد در خوزستان

پیش‌بینی باران، رعد و برق و تندباد در خوزستان

[ad_1]

به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان محمد سبزه زاری بیان کرد: در بررسی نقشه‌های پیش‌یابی تا اواسط روز یکشنبه هفته جاری رگبار و رعد و برق  به ویژه در مناطق شمال شرق، شرق ، جنوب وبه صورت نقطه‌ای در برخی نقاط قابل انتظار است.

وی افزود:  در روز دوشنبه نیز بارش‌های پراکنده در ارتفاعات شمال و شمال شرق خوزستان پیش‌بینی می‌شود و از اواسط سه شنبه شاهد ورود موج جدید ناپایدری به استان خواهیم بود.

سبزه زاری ادامه داد: در این مدت وزش باد متوسط و در بعضی ساعات تندباد لحظه‌ای دور از انتظار نیست؛ همچنین به دلیل ماهیت فصل بهار احتمال شدت گرفتن بارش‌ها به صورت نقطه‌ای وجود دارد.

مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته کشاورزی اهواز با ۳۵.۲ و  ایذه با ۹ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب بالاترین و پایین‌ترین دما را در خوزستان داشتند؛ حداکثر دمای اهواز در این مدت ۳۳.۴ و حداقل ۱۶.۸ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

بر اساس این گزارش بیشترین میزان بارندگی در خوزستان از تاریخ یکم مهر ۹۸ تا ۲۴ فروردین ۹۹در ایذه با ۶۲۱.۳ میلیمتر ثبت شده است.

اداره کل هواشناسی خوزستان در اطلاعیه ۲۸ فروردین اعلام کرد: ورود سامانه بارشی همراه با وزش باد متوسط تا به نسبت شدید و بالا بودن ضرایب ناپایداری از روزجمعه تا یکشنبه ادامه دارد.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*