پلوسی آمار بیکاری و مبتلایان کرونا در آمریکا را ویرانگر دانست

پلوسی آمار بیکاری و مبتلایان کرونا در آمریکا را ویرانگر دانست

[ad_1]

نانسی پلوسی روز جمعه در بیانیه‌ای ۶.۶ میلیون خوداظهاری بیکاری، از دست رفتن ۷۰۰ هزار شغل در ماه مارس، بیش از ۲۴۵ هزار مبتلای به کووید۱۹ و ۶ هزار کشته ناشی از آن، ویرانگر دانست.

وی افزود: با توجه به شتاب گسترش ویروس کرونا لازم است بسته حمایتی دوم برای کاهش هزینه‌ها پرداخت شود. ما باید این قانون دوحزبی را تامین و گسترش دهیم تا نیازهای مردم آمریکا برآورده شود.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا ادامه داد: ضروری است که ما به مشاغل کوچک، بیشتر کمک کنیم ، بیمه بیکاری را طولانی‌تر و به خانواده‌ها کمک کنیم. ما همچنین باید منابع مورد نیاز بیمارستان‌ها ، مراکز بهداشتی، سیستم‌های بهداشتی و کارکنان بهداشت را که در خط مقدم این بحران قرار دارند، فراهم کنیم.

پلوسی تاکید کرد: ما نمی توانیم در رفع این ویروس موفق شویم مگر اینکه از دولت‌های محلی و ایالتی با منابع قابل توجه بیشتری حمایت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه ویروس کرونا به سرعت در حال حرکت است، اظهار کرد: جوامع ما نمی‌توانند برای ما صبر کنند. دموکرات‌های مجلس نمایندگان بی وقفه و به صورت دو حزبی برای سرپا نگهداشتن خانواده‌ها و کارگران آمریکایی برای محافظت از سلامتی، امنیت اقتصادی و رفاه، امروز و در طول این بحران به کار خود ادامه خواهند داد.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا تصریح کرد: از آنجا که ما روز به روز با این ویروس می جنگیم ، باید روی یک بسته حمایتی زیرساختی کار کنیم که برخی از تاثیرات مهم و آسیب پذیری در آمریکا ناشی از ویروس کرونا، مقابله کند.

پلوسی روز گذشته هم در مجلس نمایندگان یک کمیته ویژه نظارت بر عملکرد دولت تاسیس کرد تا چگونگی اقدامات دولت ترامپ در طول شیوع کرونا مورد بررسی قرار گیرد.

از نظر دموکرات‌ها دولت آمریکا به ویژه شخص رئیس جمهوری، اقدامات دیرهنگامی نسبت به جلوگیری از گسترش این بیماری همه‌گیر داشته‌اند و باید مورد تحقیق قرارگیرد.

ترامپ اما روز گذشته این اقدام را یک حرکت سیاسی قلمداد کرد و گفت در این برهه همه باید همکاری کنند و به تحقیقاتی که او «حزبی» و «بی پایان» نامید، خاتمه دهند.

بر اساس آخرین گزارش‌های منتشر شده، تا این ساعت در آمریکا تعداد ۲۷۶ هزار ۹۹۵ نفر در آمریکا به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند و هفت هزار ۴۰۶ نفر هم جان باخته‌اند.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*