پرونده تخلف صنفی همدان در ماه رمضان بدون نوبت رسیدگی می‌شود

پرونده تخلف صنفی همدان در ماه رمضان بدون نوبت رسیدگی می‌شود

[ad_1]

علیرضا حسن پور روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: با آغاز ماه مبارک رمضان ۲ تیم در مرکز استان و یک تیم در شهرستان ها فعال شده و به همراه بازرسانی از سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف اقدام به رصد بازار می کنند.

وی اضافه کرد: ماه رمضان سالهای گذشته، درج نکردن بارکُُد قیمت بر روی کالا، گرانفروشی و صادر نکردن فاکتور فروش بیشترین میزان تخلف را در این ماه به خود اختصاص می دادند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان اظهار داشت: تیم های بازرسی علاوه بر قیمت کالا ، کیفیت آنها را از منظر بهداشتی نیز رصد کرده و قاضی حاضر در محل در صورت بروز تخلف گسترده با هماهنگی می تواند دستور پلمب را بدهد.

حسن پور یادآوری کرد: فروردین امسال ۶۷۷ فقره پروندهدر تعزیرات حکومتی همدان تشکیل شد که  شامل ۵۳۵ فقره دربخش کالا و خدمات، ۵۳ فقره قاچاق کالا وارز و ۸۹ فقره بهداشت، دارو و درمان بوده است.

وی اضافه کرد: ۷۶ درصد پرونده های تخلف تشکیل شده در حوزه کالا و خدمات، ۹۶ درصد پرونده های حوزه قاچاق کالا و ارز و ۱۰۰ درصد پرونده های حوزه بهداشت، دارو و درمان در تعزیرات همدان رسیدگی و مختومه شدند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی همدان بیان کرد: با رای قاضی متخلفان به پرداخت بیش از سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در حق دولت محکوم شدند.

حسن پور یادآوری کرد: به دنبال اجرای طرح کرونا از اسفند سال گذشته تاکنون ۸۵۵ واحد مرتبط داروخانه، تجهیزات پزشکی، عطاری، لوازم ساختمانی توسط ۱۹۰ تیم  بازرسی شدند که ۲۵۰ فقره پرونده تخلف با محکومیت بیش از ۲۱۸ میلیون تومان تشکیل شد.

وی افزود: همچنین علاوه بر پلمب ۶ واحد متخلف، تاکنون ۲۵۵ هزار و ۴۳۰ عدد دستکش، ۱۲ هزار و ۶۵۰ عدد ماسک، ۲۱۷ لیتر الکل و مواد ضدعفونی و ۲۳ هزار و ۱۵۷ عدد انواع ژل و اسپری ضدعفونی کننده کشف و تحویل دانشگاه علوم پزشکی همدان شد.

حسن پور اظهار داشت: تلفن ۳۲۵۲۳۴۴۲ اداره کل تعزیرات حکومتی، تلفن گویای ۱۲۴ و سامانه www.۱۲۴.ir  سازمان صنعت، معدن و تجارت و تارنمای t۱۳۵.ir آماده دریافت گزارش های مردم درباره تخلف های احتمالی است.

 سال گذشته ۱۶ هزار ۶۳۵ پرونده تخلف در تعزیرات حکومتی استان همدان رسیدگی و مختومه شد.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*