وزیر بهداشت: مردم دچار خوش باوری نسبت به نابودی کرونا نشوند

وزیر بهداشت: مردم دچار خوش باوری نسبت به نابودی کرونا نشوند

[ad_1]

دکتر سعید نمکی شنبه شب پس از دیدار با تولیت آستان قدس رضوی در جمع خبرنگاران از لغو محدودیت ساعت زیارت در صحن‌های حرم مطهر رضوی و انجام زیارت با نظارت آستان قدس رضوی، استانداری خراسان رضوی و دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد.

وی با قدردانی از مدیریت آستان قدس رضوی در دوران شیوع بیماری کرونا افزود: تدبیر، خرد و حکمت حاکم بر مدیریت آستان قدس رضوی نقش بسیار مؤثر در مدیریت بیماری کرونا در استان خراسان رضوی داشته است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: آستان قدس رضوی در هدایت و مدیریت دیگر آستان‌های مقدس کشور نیز نقش بسیار مهم ایفا کرد و این مجموعه مقدس، به عنوان یک مرجع مهم و اثرگذار بر روی دیگر اماکن متبرکه کمک شایان توجهی در مدیریت کرونا داشت و نقش حجت الاسلام و المسلمین مروی در این اثرگذاری بسیار بارز و چشمگیر بود.

وی با اشاره به نشست خود با تولیت آستان قدس رضوی و جلسه ستاد مقابله با کرونا در استان گفت: با توجه به دشواری‌های زیارت زائران و مجاوران در گرمای آفتاب، قید محدودیت ساعت زیارت در صحن‌های حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) با اختیار آستان قدس رضوی و نظارت استاندار و رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد برداشته ‌شد.   

دکتر نمکی افزود: مقرر شد با کمک و نظارت همه سازمان‌های مردم نهاد و دانشگاه علوم پزشکی مشهد، فقط نظارت بر رعایت پروتکل‎های بهداشتی بر عهده وزارت بهداشت باشد و اداره و کنترل مابقی امور بر عهده آستان قدس رضوی و دیگر نهادهای دست اندرکار قرار گیرد تا به بهترین نحو ممکن، زیارت زائران حضرت علی بن موسی الرضا (ع) در رفاه و سلامت کامل انجام شود.

وی ادامه داد: از همه زائران و مردم ایران درخواست می‌کنیم با زدن ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به زیارت حرم مطهر رضوی مشرف شوند و ما روز و شب خود را برای خدمتگزاری به مردم گذاشته‌ایم تا سلامت جامعه را تضمین کنیم.

وزیر بهداشت امروز در سفر یک روزه به خراسان رضوی طی دیدار با استاندار و تولیت آستان قدس رضوی در باره تمهیدات لازم برای مهار و مقابله با ویروس کرونا همزمان با بازگشایی صحن‌های حرم مطهر رضوی گفتگو و تبادل نظر کرد.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*