وزش باد گرم ، افزایش نسبی دما و بارندگی در گیلان

وزش باد گرم ، افزایش نسبی دما و بارندگی در گیلان

[ad_1]

مازیار غلامی غروب یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار سامانه کمابیش ناپایدار در منطقه است؛  بنابراین در بعضی ساعات بارندگی ،  احتمال رعد و برق ،  تگرگ به ویژه ارتفاعات و دامنه های شرقی و جنوب شرقی موقتی شدید مورد انتظار است.

وی اضافه کرد: از اواخر وقت امروز با شکل‌گیری جریانات جنوبی در منطقه مه آلود بودن هوا،  افزایش نسبی دما و وزش باد جنوبی به ویژه ارتفاعات و دامنه ها گاهی شدید پیش‌بینی می‌شود و این شرایط به تناوب تا پایان هفته در منطقه تداوم دارد و گاهی رگبار باران و احتمال رعد و برق نیز دور از انتظار نیست.

وی بیان کرد: براساس نقشه های هواشناسی؛  آسمان استان برای روز دوشنبه قسمتی ابری تا ابری ، افزایش نسبی دما و وزش باد جنوبی به ویژه در ارتفاعات و دامنه ها گاهی شدید،  رگبار باران ،  احتمال رعد و برق پاره‌ای نقاط موقت شدید گاهی کاهش ابر و برای روز سه‌شنبه کمی تا نیمه ابری ، وزش باد جنوبی،  گاهی افزایش ابر ،  رگبار باران و احتمال رعد و برق پیش بینی می شود.

غلامی به بیشینه و کمینه دمای استان نیز اشاره و تصریح کرد:طی شبانه روز گذشته بندر کیاشهر با ۱۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بیشترین دما و جیرنده با چهار درجه سانتی گراد بالای صفر کمترین دمای استان را به خود اختصاص داده اند.دمای رشت نیز  بین ۱۰ تا ۱۴ درجه سانتی گراد بالای صفر در نوسانات بوده است.

 سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان به میزان بارندگی در استان طی شبانه روز گذشته نیز اشاره و بیان کرد: بیشترین میزان بارندگی نیز طی ۲۴ ساعت گذشته مربوط به ماسوله با ۲.۹ میلیمتر بارندگی بوده است.

گیلان با بیش از یک هزار میلیمتر متوسط باران سالیانه از پرباران ترین استان های کشور است.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*