هواپیمایی انگلیس تمام پروازها ار فرودگاه گاتویک لندن را تعلیق کرد

هواپیمایی انگلیس تمام پروازها ار فرودگاه گاتویک لندن را تعلیق کرد

[ad_1]

یک سخنگوی این شرکت انگلیسی گفت که در رابطه با پیامدهای این تصمیم با مشتریان تماس گرفته خواهد شد.

وی افزود: بریتیش ایرویز با توجه به محدودیت‌های قابل توجه و فضای پر چالش بازار مسافرت‌های هوایی، به طور موقت تمام پروازهای خود را از فرودگاه گاتویک تعلیق کرده است.

این سخنگو عنوان کرد که پروازها در فرودگاه «هیترو» لندن به صورت محدود ادامه دارد.

فرودگاه گاتویک در فاصله ۴۷ کیلومتری جنوب شهر لندن قرار دارد و دومین فرودگاه مهم و پر رفت‌وآمد پایتخت انگلیس به شمار می‌رود.

این فرودگاه دارای دو باند فرود به طول ۲.۵و ۳.۳ کیلومتر است و بطور میانگین سالانه بیش از ۴۰ میلیون نفر در این فرودگاه جابجا می‌شوند.

با این حال صنایع هواپیمایی سراسر جهان به دنبال کاهش مسافرت‌های هوایی بر اثر شیوع ویروس کرونا، با مشکلات اقتصادی عدیده‌ای مواجه شده است.

خطوط هواپیمایی «ایزی‌جت» نیز دیروز (۱۱ فروردین) اعلام کرد که تمام پروازهای خود را به حالت تعلیق درآورده است. این شرکت هواپیمایی ارزان‌ قیمت که سال گذشته ۹۶ میلیون مسافر را جابه‌جا کرد، در بیانیه خود آورده که ۳۴۴ فروند هواپیمای خود را به حالت تعلیق و خدمه پرواز را برای جلوگیری از خسارت مالی، به مرخصی اجباری فرستاده است.

همچنین خطوط هواپیمایی «فلای بی» که از قبل به دلیل ابهامات اقتصادی ناشی از خروج این کشور از اتحادیه اروپا (برگزیت) و مشکلات مالی در مرز ورشکستگی قرار گرفته بود، ۱۵ اسفند گذشته به دنبال کاهش مسافران هوایی بر اثر شیوع ویروس کرونا اعلام ورشکستگی کرد.

شرکت‌های هواپیمایی «لوگان ایر» و «ویرجین آتلانتیک» نیز که همچنان پروازهای خود را ادامه می‌دهند، به دنبال بروز مشکلات مالی درصدد تقاضای وام از دولت هستند.

نتیجه تحقیقات انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی که هفته گذشته منتشر شد نشان می دهد که صنایع هوایی انگلیس بیشتر از سایر کشورهای اروپایی در معرض ورشکستگی قرار دارد. در این گزارش پیش شده که شرکت‌های هواپیمایی انگلیس امسال حدود ۱۸ میلیارد پوند زیان خواهند دید.

تصاویر منتشر شده از فرودگاه‌های انگلیس نشان می‌دهد که هواپیماها پشت سر یکدیگر در باند فرودگاه متوقف هستند.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*