هزاران نیروی بهداشتی و درمانی در «طرح همدلی» به سراسر کشور اعزام شدند

هزاران نیروی بهداشتی و درمانی در «طرح همدلی» به سراسر کشور اعزام شدند

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه،   «ابراهیم متولیان» روز سه‌شنبه با اشاره به اقدامات بسیج جامعه پزشکی از زمان شیوع کرونا در کشور، اظهارداشت: ۷۵۱ پزشک متخصص، ۲۴۷۸ پزشک عمومی، ۷۲۵۷ پرستار و بهداشت‌کار و سایر تخصص‌ها را با همکاری وزارت بهداشت در دوران دوماهه کرونا به نقاط مختلف کشور اعزام کردیم.

رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور افزود: علاوه بر درمان‌هایی که در مراکز انجام می‌شد اعضای بسیج جامعه پزشکی نیز در طرح شهید رهنمون یک میلیون و ۳۰۰ هزار بیمار و افراد دچار مشکلات تنفسی را ویزیت کردند.

متولیان با اشاره به طرحی جدید به نام “طرح همدلی” که توسط بسیج جامعه پزشکی شروع شده است، تصریح کرد: در طرح همدلی مشاوره‌های روانپزشکی و روان‌شناختی برای آسیب‌دیدگان ناشی از کرونا شامل افرادی که عزیزان خود را در این مدت از دست داده‌اند و خانواده‌های مدافعان سلامتی که در این راه شهید شدند انجام می‌شود. این طرح از استان خراسان رضوی شروع شد و الان در تمام کشور در حال اجرا است.

وی ادامه داد: ۷۰۰ تیم در طرح شهید رهنمون داریم که این تیم‌ها گروه‌های کوچکتری را تشکیل داده‌اند و در کشور به مباحث روانشناختی و کمک به آسیب‌دیدگان روحی و روانی می‌پردازند؛ ما خانواده‌هایی که در دوران بیماری کرونا، فوتی داشته‌اند را شناسایی و شروع به ارائه مشاوره به آن‌ها کرده‌ایم؛ این طرح پس از فروکش کرونا نیز ادامه خواهد یافت.

رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور خاطرنشان کرد: همچنین در طرح همدلی به خانواده‌های کادر درمانی که در این مدت شهید شده‌اند نیز سرکشی و از آن‌ها دلجویی می‌کنیم. مشکلات این خانواده‌ها بررسی می‌شود و در صورتی که نیاز به کمک روحی یا مادی داشته باشند مشکلات آن‌ها پیگیری و رفع می‌شود.

متولیان اضافه کرد: از آنجا که به دلیل مشکل کرونا برای هیچ‌یک از این افراد فوت شده مراسم ختم برگزار نشد، در آینده و موقعیت مناسب‌تر که امکان برگزاری مراسم باشد، یک بزرگداشت کشوری برای این افراد برگزار خواهیم کرد.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*