نکاتی در مورد خدمات شستشوی نمای ساختمان

برای کار با این روش بهتر است از پایین به بالا کار نظافت را انجام دهید. اگر این زاویه پاشش برای انجام کار کافی نبود، به آرامی زاویه را تا ۲۵ درجه کاهش دهید. مثلا بارون شدیدی باریده و نمای ساختمان کلی شده یا اینکه به مرور زمان گرد و غبار و دود بر روی نمای ساختمان نشسته و نیاز به مواد شوینده یا اسید شویی ندارد . شستشوی نمای ساختمان با طناب با مواد شوینده زمانی کاربرد دارد که نمای ساختمان با آب خالی تمیز نشود و لازم است مواد شوینده مخصوص نماشویی استفاده شود در این موارد نمای ساختمان به دلیل نشستن دوده و غیار های زیاد بر روی نما ظاهر ساختمان رو کثیف نشون میده و اگر این دوده ها و غبار ها از روی نمای ساختمان برداشته نشود به مرور زمان به نما آسیب جدی می رساند و در این صورت باید چندین برابر هزینه بازسازی نما رو پرداخت کنید .

نحوه استفاده از شستشوی نمای ساختمان برای تمیزی آن

امروزه برای شستشوی نمای ساختمان ها از نماشویی استفاده می کنند چرا که هم آب کمتری را استفاده می شود و همچنین از روش های سنتی که با آب گرفتن به نما شستشو انجام می شد و در این حالت چه بسا که تمیز نمی شد بلکه یک لایه از گرد و غبار از روی نمای ساختمان گرفته می شد و پس از خشک شدن نما دوباره لکه هایی که برروی نما بود باقی می ماند چرا که فقط شستشوی با آب کافی نیست. در این روش یعنی “شستشوی نمای ساختمان” با طناب و فقط نماشویی با آب ، داربست لازم نیست تنها یک طناب و کمربند ایمنی و یک متخصص نماشویی لازم است .

شستشوی نمای ساختمان

اگر نمای ساختمان خیلی کثیف نیست تنها با فشار آب شلنگ میتوان آن را شست؛ و یا شلنگ را به برس شستشوی اتوموبیل وصل کرد و به کمک آن نمای خانه را شستشو داد. صحنههای بیرون قصر نیز، در روستای بَمتن در آکسفوردشر تصویربرداری شد که از آن میان، میتوان به «کلیسای سنتمری» و «کتابخانه عمومی» آن اشاره کرد که در سریال به صورت ورودیِ «بیمارستان محلی» نمایش داده میشود. برای چنین فروشگاههایی فوایدی ذکر شدهاست از جمله میتوان اشاره کرد به «کاهش هزینههای توزیع»، «ارائه کالا با قیمت مناسب»، «کاهش هزینههای تردد درونشهری»، «کاهش حجم ترافیک و آلودگیهای محیط زیست» و…

خدمات شستشوی نمای ساختمانهزینه نماشویی بر اساس این سه عامل محاسبه می شود هر چند در بیشتر مواقع دو مورد اول مهم است و مورد سوم زیاد تاثیری در هزینه تمام شده ندارد .

قبل از شروع پروژه “شستشوی نمای ساختمان”، مهم است که متریال نما را شناسایی کرده و مناسب ترین روش نظافت را برای هر نوع انتخاب کنید. تفاوت در نوع نما در تعیین روش نظافت آن بسیار مهم است. در غیر این صورت ممکن است پس از شستشوی نمای ساختمان نما آسیب ببیند.

انتخاب روش نادرست برای نظافت نماها می تواند صدمات جبران ناپذیری به نمای ساختمان وارد کند، پس برای اطمینان بهتر است با یک متخصص مشورت کنید تا از نتیجه بهتری بهره مند شوید.

همچنین توجه داشته باشید که برخی از مواد شیمیایی برای نما مناسب نیستند و می توانند باعث خوردگی یا آسیب به عناصر ساختمانی مانند عناصر فلزی تزئینی، شیشه، پنجره های چوبی، توری پنجره آهنی شوند. هر بخشی از ساختمان که در معرض تمیز کردن نیست اما مستعد آسیب است باید قبل از شروع عملیات محافظت شود.

قیمت شستشوی نمای ساختمان

تمیز کردن نمای بیرونی خانه کار سختی به نظر میرسد، ولی اگر از روش درست و ابزار مناسب کمک بگیرید چندان سخت نیست. برای شروع کار ۴۰ درجه، مناسب به نظر میرسد. شستشوی نمای ساختمان با طناب یک راه سریع و به نسبت سایر روش ها کم هزینه تر می باشد . نماشویی با اسید یا اسیدشویی زمانی کاربرد دارد که نمای ساختمان از جنس گرانیت باشد و آلودگی زیادی بر روی آن نشسته باشد یا اینکه لکه های رنگ و غیره داشته باشد .

در این روش حتما باید جنس نمای ساختمان گرانیت باشد و برای اسیدشویی هم باشد اسید مناسب و باتوجه به کثیفی نمای ساختمان توسط کارشناس نماشویی تعیین می شود . خب در پاراگراف های بالا به توصیح انواع قیمت شستشوی نمای ساختمان با طناب رو توصیح دادیم علاوه بر مواردی که که در بالا ذکر شد یک روش دیگر وجود دارد به نام سنگ سابی نمای ساختمان که در این مورد بعضلا لازم است که داربست نصب شود . این بنا در سال ١٣٠٧ خورشیدی به فرمان علی اکبر توفیقی (شهردار وقت زنجان) به جهت وجود هوای سرد در زمستانها برای بانوان زنجانی ساخته شد.

یادگیری از خدمات شستشوی نمای ساختمان

برای شستن نمای شیشه ای می توان از نماشویی ساختمان به کمک راپل استفاده کرد چرا که نماشویی با راپل فرد راپل کار به وسیله طناب های مخصوص از ساختمان آویزان می شود و اگر در صورتی که به کمک دستگاه واتر جت بخواهد کار شستشو را انجام دهد در این صورت فشار را به میزان مقاومت شیشه نزدیک می کند تا آسیبی به شیشه وارد نشود و پس از گرد و خاک گیری به کمک یک طی و سطلی که در داخل آن مواد مخصوص شستشوی نمای شیشه ای است به شستشوی شیشه اقدام می کنند.

آموزش دهید دقیقا چگونه خدمات شستشوی نمای ساختمان آخر ماه را ساختیم

بهترین روش برای شستشوی این نما استفاده از طناب راپل و شستشو با واترجت است. تعداد توقفها و نحوه حرکت راپل کار بستگی به جنس مصالح و متراژ نما دارد. در گالوانیزاسیون گرم محافظت از خوردگی در همان کارخانه گالوانیزه به وجود میآید و شما میتوانید قطعات را جهت نصب و مونتاژ به جای دیگری منتقل کنید. نماشویی با استفاده از دستگاه واتر جت و یا سندبلاست و یا هر دستگاه دیگری که انجام شود بایستی اقداماتی را از قبل شروع انجام داد.

چگونه در خدمات شستشوی نمای ساختمان در 60 دقیقه پیشرفت کنیم

شستشو نما با استفاده از خیساندن، توسط آب انجام میشود و هفتهها طول میکشد. ماده مورد استفاده در این دستگاه، مخلوطی از آب و سیلیس است. در مورد پلههای مستقیم عرض پاگرد به اندازه عرض پله و طول آن مساوی n قدم کامل میباشد. و چون نمای شیشه ای باید خشک شود در گذشته با کمک نصب داربست به خشک کردن نمای شیشه ای می پرداختند که هم از لحاظ اقتصادی به صرفه نبود و هم اینکه زمان زیادی را صرفه شستشوی نمای شیشه ای صورت می گرفت.

بهترین خدمات شستشوی نمای ساختمان

قبل از شستن نما یک کارشناس باید نمای ساختمان را به طور کامل بررسی کند. برای شستشو نمای کامپوزیتی هم همانند نما هایی که سطوح آنها شیشه ای می باشند باید از واترجت و ابر و تی استفاده بشود تا کلیه جرم ها به صورت کامل تا حد ممکن از بین بروند.

از سال ۱۳۵۷ تا ۱۴۰۰ نهاد آتشنشانی تطوری به این شرح داشت؛ سازوکار حقوقی این نهاد مستند به بندهای ۱۴ و ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری باز تعریف شد. تغییر در هر کدام از این موارد باعث افزایش یا کاهش قیمت شستشوی نما خواهد شد.

منبع : سایت راپینی