نهضت امام خمینی (ره) در آخرین جمعه رمضان امسال هم ادامه دارد

نهضت امام خمینی (ره) در آخرین جمعه رمضان امسال هم ادامه دارد

[ad_1]

کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس که مسئولیت اصلی برگزاری راهپیمایی روز قدس در لندن را برعهده دارد با صدور بیانیه‌ای از معترضان خواست تا امسال شکل جدیدی از اعتراض خود را نسبت به جنایت‌های رژیم صهیونیستی به نمایش بگذارند. 

در این بیانیه از افراد دعوت شده تا در ده روز پایانی ماه مبارک رمضان پرچم فلسطین را از پنجره منازل یا خودروی خود به اهتزاز درآورده و تصویر آن را در شبکه‌های اجتماعی اطلاع رسانی کنند. همچنین از هنرمندان دعوت شده تا خلاقیت‌ها و ابتکارات گوناگون خود را در حمایت از مردم فلسطین با هشتگ روزالقدس‌۲۰۲۰ در فضای مجازی منتشر کنند. 

تاکنون شماری از مسلمانان کلیپ‌های ویدیویی و اشعاری را در اعتراض به جنایت‌های رژیم اشغال‌گر قدس و به طرفداری از فلسطین منتشر کرده‌اند. 

راهپیمایی روز جهانی قدس‌ هر ساله به رغم فشارها و کارشکنی لابی صهیونیسم در انگلیس با حضور صدها تن از اقشار مختلف مسلمانان و غیر مسلمانان در لندن برگزار می شود. 

راهپیمایان هر ساله از مقابل ساختمان بی‌بی‌سی به سمت سفارت آمریکا حرکت می‌کردند؛ اما از دو سال پیش که سفارت آمریکا به نقطه دیگری از لندن منتقل شد، معترضان از نقاط مختلف شهر به سمت دفتر نخست وزیری راهپیمایی کرده و مراتب اعتراض خود را به حمایت دولت لندن از رژیم صهیونیستی اعلام کرده‌اند. 

آنها همچنین پرچم حزب الله لبنان را به اهتزاز درآورده که این مساله باعث خشم طرفداران رژیم صهیونیستی در این کشور شد. 

دولت انگلیس سرانجام سال گذشته در اقدامی هماهنگ با سران رژیم صهیونیستی، آمریکا، اتحادیه عرب و شورای همکاری خلیج فارس حزب‌الله لبنان را «سازمان تروریستی» اعلام و تمام اموال این جنبش را مسدود کرد. 

با این حال مسعود شجره رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس معتقد است که راهپیمایی روز قدس در انگلیس به دلیل چند فرهنگی بودن، چند ملیتی بودن و چند مذهبی بودن جامعه، شکل یک مقاومت و اتحاد بین ادیان علیه ظلم و بیدادگری است.

او سال گذشته در گفت وگو با ایرنا عنوان کرد که بعد از آمریکا، انگلیس دومین قدرت در دنیا است که بدون هیچ قید و شرطی از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کند.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*