نخستین ستاد استانی مدیریت پساکرونا کشور در کرمان راه اندازی شد

نخستین ستاد استانی مدیریت پساکرونا کشور در کرمان راه اندازی شد

[ad_1]

محمد جواد فدایی  استاندار کرمان عصر چهارشنبه در نشست فوق العاده ستاد مدیریت کرونا با اشاره به آثار منفی شیوع بیماری  کرونا در کشور اعلام کرد : آسیب های اقتصادی و اجتماعی ناشی از کرونا مخرب بوده است.

وی تصریح کرد: همزمان با مدیریت بیماری کرونا و در کنار پیشگیری و درمان باید به طور جدی برای کاهش اثرات شیوع بیماری در ابعاد مختلف برنامه ریزی کنیم.
استاندار کرمان بابیان اینکه ۱۲ بهمن و با شیوع کرونا در چین، نخستین جلسه پیشگیری از بیماری کرونا در استان برگزار شد، اظهار داشت: بخشی از آثار اقتصادی و اجتماعی گسترش ویروسکرونا در حال بروز است اما در آینده نزدیک نیز تبعات بعدی آن خود را نشان می دهد.

وی ادامه داد: پیش بینی، آینده نگری و ارائه راهکارهای کارشناسی منجر به کاهش مشکلات مردم بویژه اقشار آسیب دیده از بحران کرونا و پیشگامی استان کرمان در کنترل و مدیریت رکود اقتصادی و آسیب های اجتماعی می شود.  

فدایی تاکید کرد:  استفاده از توان و ظرفیت بخش غیردولتی در مدیریت کرونا و پسا کرونا مهم است.

وی بیان کرد: صاحب نظران، محققان، اقشار مختلف مردم، مدیران، صاحبان حرف و مشاغل، سازمانهای مردم نهاد، خیران، سرمایه گذاران، تولید کنندگان و فعالان اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اهالی رسانه و متخصصان پیشنهادات و برنامه های خود را برای مدیریت آثار منفی بحران کرونا در ابعاد مختلف به استانداری کرمان ارائه کنند.
در این نشست مقرر شد کار گروهی به مسئولیت مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان تشکیل شود.
این کارگروه با عضویت اتاق های اصناف، تعاون و بازرگانی، خانه صنعت، صندوق حمایت از کشاورزی، سازمان صمت، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی تشکیل و درمورد شناسایی جامعه آسیب دیده و مشکلاتی که باید حل شود اقدام نماید و راههای مناسب استانی و ملی را برای حل مشکلات پیشنهاد کند.  
همچنین کار گروهی به مسئولیت معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و عضویت سازمان تبلیغات اسلامی، اوقاف و امور خیریه، کمیته امداد، بهزیستی، هلال احمر، خیریه های بزرگ، آستان قدس رضوی، ستاد اجرایی فرمان امام تشکیل و در مورد راههای تامین منابع و شناسایی منابع غیردولتی بررسی و پیشنهادهای مناسب را ارایه نمایند.
همچنین کارگروه ها باید تا پیش از ۲۵ فروردین نتایج بررسی های خود را تدوین و اعلام کنند.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*