میزان ابتلا به کرونا در اتباع خارجی مُقیم اصفهان کمتر از شهروندان ایرانی است

میزان ابتلا به کرونا در اتباع خارجی مُقیم اصفهان کمتر از شهروندان ایرانی است

[ad_1]

مهدی سلیمانی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تعداد اتباع خارجی مبتلا به ویروس کرونا در استان در حد معمول است و شیوع بیش از حد وجود ندارد.

وی با بیان‌اینکه ارائه آمار و اطلاعات در زمینه ویروس کرونا در استان بر عهده سخنگوی این ستاد است، اظهار داشت: افراد مبتلا، مشکوک، ترخیصی و فوتی در بین اتباع و مهاجران این استان مانند دیگر شهروندان کشور است و مشکلی هم برای خدمات رسانی به آنان وجود ندارد.

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری اصفهان افزود: بستری و درمان اتباع خارجی استان همچون شهروندان ایرانی و طبق رویه معمول انجام می‌شود و مشکلی برای بستری و درمان آنها در مراکز بهداشتی اصفهان وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: بسته‌های غذایی و بهداشتی با کمک و همکاری تعدادی از خیران و نیکوکاران اتباع خارجی مقیم استان، تهیه و بین نیازمندان آنها در مناطق آسیب‌پذیر استان توزیع شده است.

سلیمانی تصریح کرد: بسیاری از کارگاه‌های خیاطی که توسط اتباع خارجی فعال بود به کارگاه تولید ماسک و گان، لباس مخصوص پزشکان و پرستاران، تغییر کاربری پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۲۰ هزار ماسک توسط اتباع خارجی استان اصفهان تولید شده است، اضافه کرد: بیش از ۱۰ کارگاه تولید ماسک و گان و لباس مخصوص پزشکان و پرستاران توسط اتباع خارجی فعال است و بر اساس هماهنگی و قرارداد با دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، تولیدات این کارگاه‌ها در اختیار این دانشگاه قرار می‌گیرد.

بر اساس نتایج سرشماری سال ۹۵، از جمعیت پنج میلیون و ۱۲۰ هزاری نفری استان اصفهان حدود ۱۸۳ هزار تبعه کشور افغانستان و حدود سه هزار نفر تبعه عراق هستند که بیشتر آنها در شهرستان اصفهان زندگی می‌کنند.
در بین استان‌های کشور، اصفهان پس از تهران و خراسان رضوی میزبان بیشترین اتباع و مهاجران خارجی است و انواع خدمات بهداشتی، درمانی و آموزشی به آنها ارائه می‌شود.

بیماری ویروسی کرونا(COVID-۱۹) که نخستین‌بار (آذر/دی ۲۰۱۹) در ووهان چین شناسایی شد، هم اکنون به همه نقاط جهان سرایت کرده است.

این بیماری تاکنون به ابتلای ۶۲ هزار و ۵۸۹ نفر و فوت سه‌هزار و ۸۷۲ نفر در کشور منجر شده است.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*