مشتریان خودرو زمان مناسب‌تری را برای ثبت مشخصات در «امتا» انتخاب کنند

مشتریان خودرو زمان مناسب‌تری را برای ثبت مشخصات در «امتا» انتخاب کنند

[ad_1]

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، یکی از رویکردهای جدید در فرآیند ثبت نام خودرو، احراز هویت قطعی متقاضیان از طریق سامانه امتا است. در این طرح متقاضیان خرید خودرو پس از ورود به سامانه ثبت نام شرکت‌های خودروساز، به سامانه امتا هدایت شده و پس از احراز اطلاعات، مجدد به سایت خودروساز موردنظر ارجاع شده و ثبت‌نام در آن سایت را تکمیل می کنند.

با توجه به مراجعه تعداد بسیار بالای متقاضیان و استقبال مشتریان از طرح‌های پیش‌فروش خودروسازان در ماه ها و سال های گذشته، وجود تعداد زیاد متقاضیان برای هر خودرو و مراجعه این تعداد به سامانه فروش اینترنتی ایران خودرو و سایپا که سبب بروز برخی مشکلات از جمله کندی سامانه و نارضایتی مشتریان شد، وزارت صنعت با همکاری شرکت‌های خودروساز، راهکارهای جدیدی را در راستای افزایش رضایتمندی مشتریان و مقابله با سودجویان و دلالان از طریق به‌کارگیری رویکردهای جدید ثبت نام به‌کار گرفت.

سامانه احراز مشتریان تجارت الکترونیکی با نام «امتا»، اطلاعات هویتی، تماسی، اعتباری و غیره کاربران را به درخواست خودشان از طریق پایگاه‌های اطلاعاتی حاکمیتی به ‌صورت برخط و اختصاصی برای سایر کسب ‌و کارها احراز  و راستی آزمایی می‌کند.

هدف از اجرای این طرح، کاهش دلالان و جلوگیری از استفاده از روش‌های غیر متعارف است که اقدامی در جهت کنترل قیمت‌های بازار به شمار می آید. کارشناسان معتقدند که با اجرای این طرح می‌توان امیدوار بود عدالت در رسیدن خودرو به مصرف‌کننده واقعی برقرار شده و در آینده نزدیک شاهد کاهش بیشتر قیمت‌ها در بازار باشیم.

هر چند در طرح جدید فروش‌‍ و پیش‌فروش محصولات دو خودروساز کشور احراز هویت قطعی متقاضیان فقط پس از آغاز ثبت نام، ورود به سامانه اینترنتی فروش خودرو شرکت و سپس هدایت به سامانه یکپارچه احراز مشتریان تجارت الکترونیکی (امتا) از طریق سامانه خودروسازان معتبر است، اما هجوم یکباره متقاضیان سبب کندی سرعت این سامانه و در نتیجه موفق نشدن مشتریان برای ثبت نام شده است.

فرصت ۱۰ روزه برای ثبت نام

این در حالی است که پیرو اطلاعیه شماره یک وزارت صنعت، معدن و تجارت متقاضیان برای دریافت نام کاربری و رمز عبور برای انجام مراحل ثبت‌نام، به مدت ۱۰ روز فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه‌های فروش خودروسازان ثبت‌نام خود را انجام دهند.

وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: زمان دریافت نام کاربری و رمز عبور از امروز (یکشنبه، چهارم خرداد) آغاز شده و تا پایان زمان ثبت نام‌ یعنی روز (چهارشنبه، ۱۴خرداد ) ادامه خواهد داشت.

همچنین زمان ثبت‌نام خرید خودروهای ارایه شده در این طرح نیز از چهارشنبه هفتم خردادماه آغاز شده و تا تاریخ چهارشنبه ۱۴ خرداد ادامه خواهد داشت. بر این اساس، متقاضیان می‌توانند در فواصل زمانی مختلف طی ۱۰ روز متوالی (از ۴ تا ۱۴ خرداد) برای انجام مراحل دریافت نام کاربری و رمز عبور، به سامانه‌های فروش طراحی‌شده از سوی خودروسازان مراجعه کنند.

ضمن اینکه تقدم و تاخر ثبت‌نام تاثیری در قرعه‌کشی نهایی نخواهد داشت و توصیه شده متقاضیان بدون نگرانی و عجله، در یکی از روزهای آینده تا ۱۰ روز آینده (ترجیحا روزهای میانی) اقدام به دریافت نام کاربری و ثبت نام خرید اقدام کنند.

هجوم یکباره مشتریان و متقاضیان خودرو تا این لحظه سبب انتشار اطلاعیه های مختلف از سوی ایران خودرو و سایپا شده است.

با توجه به مهلت ۱۰ شبانه روز برای فرایند پیش ثبت نام و به موازات مهلت هفت روزه برای فرایند ثبت نام که از چهارشنبه هفته جاری آغاز می شود، پیشنهاد می شود متقاضیان و مشتریان، از تعجیل در انجام فرایندهای ثبت نام اکیدا خودداری کنند تا سامانه امتا که مسوولیت احراز هویت افراد معرفی شده از سامانه های شرکت های خودروسازی را برعهده دارد و باید به صورت همزمان سرویس را از چند سایت و سرویس دهنده دریافت و سپس ارائه دهد، دچار ازدحام و کندی نشود.

در صورت رعایت این موضوع توسط متقاضیان، به طور قطع سامانه امتا با کیفیت و سرعت مناسب، امکان ارائه سرویس احراز هویت را به متقاضیان خودرو که از سامانه های خودرو سازان به امتا ارجاع می شوند، خواهد داشت.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*