مراقب سلامت مدارس کرج برگزیده استانی شد

مراقب سلامت مدارس کرج برگزیده استانی شد

[ad_1]

فرشید علیزاده روزیکشنبه درگفت و گو با ایرنا اظهارداشت: نام این مراقب سلامت در ردیف ۲۵ معلم برگزیده استانی قرار دارد که از بین ۲۴ هزار فرهنگی شاغل درالبرز منتخب شناخته شده است.
وی خاطرنشان کرد: مراقبان سلامت به عنوان عضوی از جامعه بزرگ فرهنگیان و کارکنان شاغل در مدارس تاثیر بسزایی در تامین، حفظ، ارتقای سلامت دانش آموزان و در نهایت تامین آرامش و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان دارند.
وی ازانجام به موقع معاینات غربالگری ، شناسایی موارد مشکوک در بین دانش آموزان و ارجاع آنان به مراکز درمانی، حفظ ایمنی و بهداشت محیط، آموزش های زیست محیطی، کنترل تغذیه و تحرک فیزیکی دانش آموزان، ارتباط سازنده با خانواده ها و سایر کارکنان در زمینه سلامت و تندرستی به عنوان بخشی از خدمات مراقبین سلامت درمدارس یاد کرد.
وی با اشاره به اینکه مراقبین سلامت نقش مهمی درپیشگیری، مقابله و کنترل بیماری‌ها درمدارس دارند، اضافه کرد: با تعطیل شدن مدارس به دلیل شیوع بیماری کرونا ، مراقبین سلامت دانش آموزان را در فضای مجازی زیرپوشش فعالیت کاری خود قراردارند.
علیزاده ادامه داد: از مهمترین این فعالیت ها در زمان شیوع ویروس کرونا می توان به راه اندازی پویش ملی هر دانش آموز یک سفیر سلامت با شعار ” نه به سفر نه به دید و بازدید و سالم در خانه بمانیم ” و همچنین فعالیت های گسترده درشبکه دانش آموزی شاد اشاره کرد.
وی تصریح کرد: امیدواریم با تخصیص ردیف های استخدامی جدید و جذب مراقبین سلامت ، همه مدارس کشور ازفعالیت کاری مراقبین سلامت در مدارس بهره مند شوند.
استان البرز۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*