ماجرای باز کردن یک راه روستایی در جیرفت

ماجرای باز کردن یک راه روستایی در جیرفت

[ad_1]

به گزارش دریافتی شامگاه جمعه ایرنا، علی سعیدی مدیر روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان در خصوص عکس مربوط به جاده برفگیر روستای جِشار جیرفت اظهار داشت: با توجه و احترام به خواسته مردم در مناطق روستایی به ویژه مردم این منطقه که تردد آسان و ایمن از حقوق طبیعی ساکنان هر منطقه‌ای است اما با توجه به درگیری بیش از یک‌ماهه راهداران و دستگاه‌های راهداری در چندین سیلاب فروردین‌ماه امسال، عملیات بازگشایی راه‌ها توسط اداره راهداری شهرستان بر اساس هماهنگی بخشداران و فرمانداری اولویت‌بندی و انجام می‌شود.

وی افزود: اهالی جشار در مورد مسدود شدن این راه روستایی هیچ نامه و درخواستی به اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان جیرفت ارسال نکرده‌اند و تنها درخواست دهیار روستای گرزماند جبالبارز با پیوست نامه بخشدار این بخش در مکاتبه فرماندار جیرفت به اداره راهداری شهرستان ارسال شده است که با توجه به وقوع سیلاب و تصمیم ستاد بحران شهرستان مبنی بر رفع نواقص نقاط حادثه خیز سیلابی، با توجه به فوریت و ضرورت در تاریخ‌های قبل و عملیات ترمیم مناطق آسیب‌دیده در بخش مرکزی و اسماعیلی کار تیغ زنی راه گرزماند و دیگر مناطق در اولویت قرار گرفت.

وی تصریح کرد: روستای ذکر شده که تصاویر آن درفضای مجازی منتشر شده، روستایی خالی از سکنه است و با توجه به اینکه این مهم را هم رد نمی‌کنیم که برخی مردم برای سرکشی از منطقه در یک روز با توجه به شرایط آب و هوایی قصد عزیمت به منطقه را دارند اما باید این مساله را در نظر داشت که بازگشایی یک راه روستایی با جمعیت ۳۰۰ تا ۴۰۰ خانوار در اولویت است نه تردد چند خانواده برای سرکشی و گردش در این ایام آن هم در منطقه‌ای که غیر مسکونی است.

مدیر روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان بیان داشت: همچنین با توجه به حجم بارندگی‌های امسال بیش از۴۵۰ کیلومتر راه روستایی فقط در حوزه شهرستان جیرفت طی چند مرحله توسط  اداره راهداری جیرفت بازگشایی و تیغ زنی شده است که در اولویت این مجموعه، راه‌های روستاهای دارای سکنه و رفع مشکل مردم این مناطق است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه روستاهای خالی از سکنه زیادی در حوزه گسترده جیرفت داریم که با توجه به حجم بالای برف و سیلاب در دیگر مناطق و راه‌های اصلی، بازگشایی و تیغ‌زنی راه‌های مناطق بدون سکونت در اولویت‌های دوم و سوم راهداری است که امیدواریم با اختصاص اعتبارات ویژه، راه‌های روستایی همچون جشار هم تیغ‌زنی شود.

سعیدی گفت: مجموعه راهداری در شهرستان جیرفت و در مجموعه جنوب استان کرمان ثابت کرده بعنوان فعالان خط مقدم خدمت به مردم بوده و در دل خطر به مردم خدمت‌رسانی کرده است و برخی با هر گونه پاداشی حاضر نیستند جان خود را به خطر بیاندازند.

وی اضافه کرد: پرسنل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب کرمان هر گونه اطلاع رسانی از طرف مردم به مجموعه راهداری را ارج نهاده و از اطلاع‌رسانی‌های مستقیم، به موقع و خارج از کنایه‌های غیرمنصفانه استقبال می‌کنند و در راه حل مشکل حتی خارج از برنامه معمول و تقویم کاری، بدون منت اقدام خواهند کرد.

شماره تلفن ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب کرمان به صورت شبانه‌روزی درخواست‌ها و گزارش‌های مردم و رانندگان را دریافت می‌کند.

جنوب کرمان با اینکه یکی از مناطق گرمسیر و نیمه‌بیابانی کشور به شمار می‌رود، مناطق کوهستانی و برفگیر هم دارد.

اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب کرمان مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان با جمعیت یک میلیون نفر را تحت پوشش دارد.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*