قهرمان وزنه‌برداری: ورزش جهان شرایط سختی را سپری می‌کند

قهرمان وزنه‌برداری: ورزش جهان شرایط سختی را سپری می‌کند

[ad_1]

کوروش باقری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شیوع و فراگیری ویروس کرونا در سطح جهان زندگی همه مردم جهان و به خصوص ورزشکاران را تحت تاثیر قرار داده و بخش‌های مختلف نیز درگیر آن هستند. یکی از این بخش‌ها ورزش است ورزشکاران مانند دیگر شهروندان جامعه در معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند. اگر  این قشر نیز به ویروس مبتلا شوند بدون شک تمام فعالیت و توانایی آنان تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

ملی‌پوش اسبق وزنه برداری ایران ادامه داد: از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا دستورات و توصیه‌هایی صادر می‌شود که باید شهروندان به آن پایبند باشند. ورزشکاران نیز از این قوانین و توصیه جدا نیستند. یکی از مهمترین راهکارهای پیشگیری از این ویروس در خانه ماندن است. هر چند که این کار برای ورزشکار سخت است اما زمانی که پای سلامت جامعه در میان باشد باید خیلی از اهداف را قربانی کرد. البته باید تدابیری اندیشه شود تا میزان خروج از خانه به کمترین حد ممکن برسد. این تدابیر فقط برای ورزشکاران نیست بلکه برای سایر اقشار جامعه مانند کارگران و کارکنان ادارات نیز باشد.

سرمربی اسبق تیم ملی وزنه‌برداری با اشاره به سختی‌های تمرین و آماده نگه داشتن بدن در خانه عنوان کرد: ورزشی مانند وزنه‌برداری به تمرینات سخت و فضای سالن نیاز دارد. بدون شک اگر این تمرینات انجام نشود، بدن در بلند مدت اُفت خواهد کرد. شرایط سختی در کشور و ورزش جهان حاکم است امیدوارم به زودی این شرایط پایان بپذیرد.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*