فعالیت های اقتصادی در اتریش به تدریج از سرگرفته می شود

فعالیت های اقتصادی در اتریش به تدریج از سرگرفته می شود

[ad_1]

به گزارش بامداد سه‌شنبه خبرگزاری رویترز، همزمان با کاهش محدودیت‌ها و رفع تعطیلی‌های مرتبط با شیوع کووید۱۹ در اتریش، هزاران فروشگاه در سراسر این کشور از روز سه‌شنبه بازگشایی می‌شوند و اما دولت همچنان هشدار می‌دهد که کرونا هنوز در کمین است.

اتریش به عنوان یکی از اولین کشورهای اروپایی که اقدام به از سرگیری فعالیت‌های اقتصادی می‌کند، تعطیلی مدارس، کافه‌ها، تئاترها و سینماها، رستوران‌ها، فروشگاه‌های غیرضروری و دیگر اماکن تجمع را خیلی زود آغاز کرد و به مردم گفت که در خانه بمانند.

این کشور با گزارش مجموع ۳۶۸ فوتی ناشی از کرونا که حتی از آمار مرگ‌ومیر روزانه برخی کشورهای بزرگتر اروپایی نیز کمتر است، در مهار شیوع کووید۱۹ بسیار موفق عمل کرد.

شمار روزانه مبتلایان جدید در اتریش بسیار پایین است و آمار بستری در بیمارستان‌ها تثبیت شده است.

«سباستین کورتز» صدراعظم اتریش روز شنبه در بیانیه‌ای خطاب به مردم کشورش گفت: ما از لحاظ اقتصادی نیز می‌خواهیم هرچه سریعتر از این بحران خارج شویم و برای تک تک مشاغل در اتریش مبارزه کنیم.

کورتز هفته گذشته از طرحی برای بازگشایی مرحله به مرحله اقتصاد اتریش رونمایی کرد که براساس آن، ابتدا فروشگاه‌های با وسعت کمتر از ۴۰۰ متر مربع بازگشایی می‌شوند.

در مرحله بعد، از اول ماه مه (۱۲ اردیبهشت) مراکز فروشگاهی و مغازه‌های بزرگتر و آرایشگاه‌ها و دو هفته بعد از آن نیز رستوران‌ها و هتل‌ها فعالیت خود را از سر می‌گیرند.

برخی دیگر از کشورهای اروپایی نیز با تدابیر احتیاطی مختلف اقدام به ازسرگیری فعالیت‌های اقتصادی کرده‌اند. اسپانیا روز دوشنبه فعالیت‌های عمرانی و تولیدی را بازگشایی کرد و دانمارک مهدهای کودک و مدارس ابتدایی را باز کرد.

اتریش ظریف ۲۴ ساعت گذشته ۹۶ مورد ابتلا به کرونا و ۱۸ مورد فوت ناشی از این ویروس را گزارش کرد؛ براین اساس، تاکنون ۱۴ هزار و ۴۱ مورد قطعی ابتلا و ۳۶۸ مورد مرگ ناشی از کووید۱۹ گزارش شده ا ست.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*