فرماندار کنتیکت: ذخایر راهبردی پزشکی آمریکا خالی است

فرماندار کنتیکت: ذخایر راهبردی پزشکی آمریکا خالی است

[ad_1]

به گزارش بامداد چهارشنبه رویترز، ذخایر راهبردی ملی آمریکا بزرگ‌ترین مرکز تأمین دارو و تجهیزات پزشکی در زمان بحران به شمار می‌آید.

فرمانداران ایالت‌های آمریکا چندین هفته است که تلاش می‌کنند تا از این مرکز ماسک و سایر تجهیزات پزشکی برای مقابله با کرونا دریافت کنند.

«ند لامونت» فرماندار کنتیکت گفت: خیلی ناراحت‌کننده بود وقتی امروز فهمیدم که ذخایر راهبردی ملی خالی شده است. ما ۵۰ دستگاه تنفس مصنوعی دریافت کردیم که من از این بابت ممنونم. اکنون ما تنها و بدون کمک مانده‌ایم. در حال حاضر، تلاش می‌کنیم تا تجهیزات حفاظت شخصی را از جاهای دیگر دنیا به دست بیاوریم.

در کنتیکت بیش از سه هزار بیمار مبتلا به کرونا را شناسایی شده و شمار جان‌باختگان به ۶۹ نفر رسیده است.  

لامونت با پیش‌بینی اینکه ماه جاری میلادی ماه سختی خواهد بود، اظهار کرد: آوریل، ماه وحشت خواهد بود.  

انتظار می‌رود که ۲ تا سه هفته آینده شمار مبتلایان به کرونا در کنتیکت به اوج برسد. از همین رو، ظرفیت بیمارستان‌های این ایالت ۵۰ درصد افزایش یافته است.  

خبرگزاری رویترز سه‌شنبه با انتشار آمار جدیدی اعلام کرد که شمار جان‌باختگان کرونا در آمریکا به سه هزار و ۳۹۳ نفر افزایش یافته و از تعداد جان‌باختگان این ویروس در چین پیشی گرفته است.

بیمارستان‌های آمریکا با حجم بالای بیماران روبرو شده و از سوی دیگر با کمبود دستگاه‌های تنفس مصنوعی و سایر تجهیزات پزشکی و دارو دست و پنجه نرم می‌کنند.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*