فرماندار ملایر: اجرای صحیح طرح فاصله‌گذاری اجتماعی رصد شود

فرماندار ملایر: اجرای صحیح طرح فاصله‌گذاری اجتماعی رصد شود

[ad_1]

قدرت الله ولدی روز یکشنبه در جلسه ستاد پیشگیری، کنترل و هماهنگی مقابله با کرونا در شهرستان ملایر اظهار داشت: فعالیت و بازگشایی اصناف شهرستان، منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

فرماندار ویژه ملایر اضافه کرد: بر اساس طرح فاصله‌گذاری هوشمند صنوف کم‌خطر در این شهرستان اجازه فعالیت دارند و موظف به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند.

وی با اشاره به اجرای جدید طرح فاصله‌گذاری هوشمند از ۲۳ فروردین افزود: هدف از اجرای این طرح جلوگیری از هرگونه تجمع که منجر به انتقال و شیوع ویروس کرونا شود، است و این امر به شدت در ملایر کنترل می‌شود.

فرماندار ویژه ملایر ادامه داد: بر اساس این طرح محدودیت تردد برای خودروهای غیربومی و مسافرانی که قصد ورود به این شهرستان دارند، تا پایان ماه جاری همچنان اجرا می‌شود.

ولدی تاکید کرد: بنای ما بر این نیست که با آغاز فعالیت صنوف شاهد تجمع و شلوغی معابر و بازار باشیم و شهروندان باید همچنان قرنطینه خانگی را جدی بگیرند.

وی ضمن تقدیر ویژه از همکاری صنوف ملایر در تعطیلی مغازه‌های خود گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا اداره صنعت، معدن و تجارت ملایر، اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی این شهرستان همکاری و تعامل خوبی با ستاد مقابله با کرونا داشتند.

معاون استاندار همدان درخواست کرد: با دستگاه‌های متولی در تهران رایزنی صورت گیرد تا تسهیلاتی که بر اساس پروتکل به اصناف داده خواهد شد، مشمول زمان نشود.

ولدی همچنین پیشنهاد کرد: به گروه ‌های کنترل و نظارت که در مبادی ورودی شهرها فعالیت شبانه‌روزی دارند، توجه ویژه شود و اعتباری نیز برای آنها در نظر گرفته شود.

وی تاکید کرد: بسته‌های حمایتی که بنیاد برکت تخصیص می‌دهد، با همکاری فرمانداران و بخشداران و بر اساس اولویت‌ها هزینه شود.

ولدی از شهروندان درخواست کرد: فقط برای تامین مایحتاج ضروری از منزل خارج شوند، چراکه همچنان تاکید ستاد مقابله با کرونا بر ماندن مردم در خانه است.

کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تا پایان روز گذشته ۲۳ فروردین، ۷۰ هزار و ۲۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به چهارهزار و ۳۵۷ نفر رسیده است.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*