فرماندار: خلخال مورد غفلت واقع شده است

فرماندار: خلخال مورد غفلت واقع شده است

[ad_1]

به گزارش ایرنا ، فریدون بابایی روز جمعه در جمع مدیران اجرایی استان اردبیل در خلخال افزود: عدم استفاده از این ظرفیت‌های بالقوه موجب شده تا نام خلخال همچنان در لیست مناطق محروم و کم‌برخودار استان اردبیل باقی بماند.

وی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور منابع محدود اعتباری استانی همراه با درصد پایین تخصیص اعتبارات سالانه جوابگوی مشکلات بی‌شمار این شهرستان در تکمیل طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی و همچنین حل مشکل اشتغال نیست.

وی با اشاره به وجود بیش از ۳۰۰ طرح و پروژه عمرانی نیمه‌کاره رها شده از سال‌های گذشته در خلخال اظهارداشت: امسال برای تکمیل پروژه‌های عمرانی تاثیرگذار با پرهیز از خرد شدن اعتبارات استانی تلاش خواهد شد.

او افزود: در سال‌های اخیر با توجه استاندار اردبیل به این شهرستان پیشرفت‌های خوبی در تکمیل پروژه‌های عمرانی توسعه‌ای حاصل شده و ادامه آن موجب کاهش مشکلات و رونق اقتصادی منطقه می‌شود.

فرماندار خلخال همچنین با اشاره به قابلیت‌های شهرستان خلخال برای رونق صنعت گردشگری گفت: همجواری با استان گیلان و وجود چند منطقه نمونه گردشگری زمینه حضور گردشگران بی‌شمار را فراهم کرده است.

بابایی افزود:‌ نبود زیرساخت‌های لازم گردشگری موجب شده تا خلخال تنها به عنوان محل گذر گردشگران شده و مسافران زمان بسیار کمی را برای ماندگاری در این منطقه اختصاص دهند.

او بیان‌کرد: برغم اینکه افزایش ورودی گردشگر در خلخال اتفاق افتاده ولی بدون داشتن زیرساخت‌های گردشگری نمی‌توان به توسعه صنعت گردشگری در این منطقه امیدوار شد.

فرماندار خلخال تدوین طرح جامع گردشگری شهرستان را برای تعیین مسیر توسعه خلخال ضروری دانست و افزود: برخی از روستاهای هدف گردشگری نیازمند ایجاد جاده گردشگری هستند و ما اقدامات اولیه را در این خصوص انجام داده‌ایم.

وی اظهارکرد: بخش شاهرود خلخال بلحاظ موقعیت خاص گردشگری و قرار گرفتن در کنار سه جاده مهم گردشگری خلخال – منجیل ، خلخال – ماسوله و خلخال – ماسال دروازه ورودی گردشگران از جنوب استان اردبیل بوده و نیازمند زیرساخت‌های گردشگری است.

فرماندار خلخال با بیان اینکه در صورت سرازیر شدن تنها ۲۰ درصد از ۶ میلیون گردشگر سالانه شهر گردشگری ماسوله به خلخال تحول بزرگی در صنعت گردشگری این شهرستان اتفاق می‌افتد، گفت: امسال پنج کیلومتر باقیمانده راه توریستی خلخال – ماسوله آسفالت شده و این جاده مورد استفاده گردشگران قرار خواهد گرفت.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*