فرماندار: تبعات بارش ها در فیروزکوه تحت کنترل است

فرماندار: تبعات بارش ها در فیروزکوه تحت کنترل است

[ad_1]

مهدی یوسفی جمارانی شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سه شنبه اخیر همزمان با اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی و ناپایداری جوی ستاد مدیریت بحران فیروزکوه و تمام نیروهای خدماتی و امدادی برای پیشگیری از حوادث احتمالی در وضعیت آماده باش قرار گرفت و بنا بر گزارش تداوم بارش ها تا یکشنبه این وضعیت ادامه دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به کند بودن باران در سطح شهرستان موقتاً سیلابی در یک دره جاری شد که خسارتی برای تاسیسات به بار نیاورد.

این مقام مسئول افزود: همچنین در منطقه حبله رود، کوه ریزش کرد که با ورود فوری راهداری و حمل و نقل جاده ای سنگ ها جمع آوری و مشکل مرتفع شد.

یوسفی جمارانی با اشاره به وضعیت سد نمرود بیان داشت: پیش از آغاز بارش ها سد تا حد امکان تخلیه شد و هم اکنون نیز ورودی سد با توجه به پیش بینی قبلی تحت کنترل عوامل منابع آب بوده و مشکلی وجود ندارد.
سد نمرود فیروزکوه
به گزارش ایرنا، سد نمرود بر روی رودخانه حبله رود در ۱۴۰ کیلومتری شرق تهران، ۱۸ کیلومتری شمال غربی شهر فیروزکوه و دو کیلومتری پایین دست روستای سله بن قرار دارد.

فرماندار فیروزکوه ضمن اینکه از مسافران خواست تا از تردد غیرضروری به این شهرستان خودداری کنند گفت: شهروندان در صورت سفر به فیروزکوه با توجه به تداوم بارش ها، کاهش دما و احتمال مواجهه با حوادث احتمالی مثل انسداد جاده بویژه در ارتفاعاتی مانند گدوک، تجهیزات کامل خودرو و لوازم گرمایشی به همراه داشته باشند.

وی تاکید کرد: استقرار و تجمع در حاشیه رودخانه‌ها و دریاچه سد در شرایط فعلی پرخطر است و مسافران باید به بنرهای هشدار سیلاب توجه کرده و از این اقدام جداً خودداری کنند.

فیروزکوه با آب و هوایی کوهستانی متشکل از دو بخش مرکزی و ارجمند با جمعیتی افزون بر ۳۳ هزار نفر در ۱۲۰ کیلومتری شمال شرقی پایتخت در مرز استان تهران، مازندران و سمنان واقع شده است. در اکثر گزارش های سازمان هواشناسی از این شهرستان به عنوان سردترین نقطه استان تهران یاد می شود.

به گزارش ایرنا، سیلاب و سرمازدگی در بهار سال گذشته ۷ میلیارد و ۹۰۴ میلیون تومان به محصولات کشاورزی و زیرساخت های این شهرستان خسارت وارد کرده بود.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*