عواقب سرپیچی وزیر بهداشت رژیم صهیونیستی از دستورالعمل‌های پیشگیرانه کرونا

عواقب سرپیچی وزیر بهداشت رژیم صهیونیستی از دستورالعمل‌های پیشگیرانه کرونا

[ad_1]

یک منبع آگاه امروز (شنبه) به پایگاه خبری « N12 » گفت که لیتزمن دستورالعمل‌ها در خصوص رعایت حفظ فاصله با دیگران را رعایت نکرده و متعاقبا به بیماری کرونا مبتلا شده است.   
از سوی دیگر شبکه خبری «کان» گزارش داد که لیتزمن در جلسات مهم وزارت بهداشت با موضوع ارائه راهکارها و اعمال محدودیت‌ها برای مقابله با کرونا حضور پیدا نکرده است.
بر اساس این گزارش، وی همچنین دستور داده که اجرای قانونی دستورالعمل‌ها در زمینه مبارزه با کرونا در محله‌های ارتدوکس‌های افراطی یهودی با حمایت «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی تا یک هفته به تاخیر بیافتد. 
این درحالی است که موسسه مشاوره وابسته به وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی شهرهای ارتدوکس‌های افراطی در سرزمینهای اشغالی فلسطین را شایع‌ترین مکان گسترش کرونا معرفی کرده‌اند.
اوایل شیوع ویروس کرونا در فلسطین اشغالی با اعمال محدودیت‌هایی از سوی وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی در خصوص تردد و رعایت فاصله اجتماعی، مدارس مذهبی ارتدوکس‌های افراطی از جمله یک مدرسه وابسته به لیتزمن حاضر به پذیرش دستورالعمل‌های پیشگیرانه وزارت بهداشت این رژیم نبودند. همچنین یهودیان ارتدوکس افراطی هفته گذشته در تجمعی با حضور صدها نفر بدون رعایت حفظ فاصله فردی در مراسم خاکسپاری یک خاخام در شهر «بنی براک» شرکت کرده بودند.

تجمع ارتدوکس‌های افراطی در مراسم خاکسپاری خاخام تسوی شنکار ۱۰ فروردین ۹۹

براساس آمار تارنمای «ورلدومترز»، شمار مبتلایان به بیماری «کووید ۱۹ » در فلسطین اشغالی ۷ هزار و ۴۲۸ نفر است که از این تعداد ۴۰ تن تاکنون جان باخته‌اند. 
«موشه بار سیمون توو» مدیر کل وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی مدعی است زمانی که با لیتزمن صحبت کرده، وی  گفته که تمام دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کرده است.
براساس گزارش شبکه خبری کان، حزب ائتلافی فرو پاشیده «آبی‌ سفید» که این روزها برای تشکیل کابینه با حزب «لیکود» مذاکره می‌کند در تلاش برای جایگزین کردن «گابی اشکنازی» با سابقه نظامی به جای خاخام لیتزمن است.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*