عمان طرف های درگیر در یمن را به خویشتنداری دعوت کرد

عمان طرف های درگیر در یمن را به خویشتنداری دعوت کرد

[ad_1]

وزارت امورخارجه عمان در صفحه توییتری‌اش همچنین از طرف‌های درگیر در یمن خواست که زمینه را برای تلاش‌های بین‌المللی جهت توقف جنگ و برقراری آتش‌بس فراهم کنند.

این وزارت‌خانه همچنین اعلام کرد که با نگاهی ویژه تشدید عملیات نظامی در یمن را زیرنظر داریم.

عمان همچنین یگانه راه‌حل برقراری امنیت و ثبات در یمن را توقف درگیری و ازسرگرفتن مذاکرات سیاسی میان طرف‌های درگیر دانست.

درخواست سلطان‌نشین عمان پس از آن مطرح می‌شود که منابع نظامی وابسته به انصارالله عصر دوشنبه اعلام کردند که جنگنده‌های ائتلاف سعودی مناطقی از صنعا؛ پایتخت را بمباران کردند.

درپی این اقدام انصارالله یمن تهدید کرد که حملات هوایی ائتلاف سعودی به صنعا قطعا پاسخی شدید و کوبنده‌ به دنبال خواهد داشت.

جنگنده های ائتلاف سعودی ساعاتی پیش چند منطقه از صنعا پایتخت را بیش از ۱۰ بار بمباران کردند.

این حمله در حالی صورت می گیرد که نیروهای مسلح یمن روز گذشته (یکشنبه) با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروی موشکی و هوایی ارتش و کمیته های مردمی این کشور روز یکشنبه بزرگترین عملیات را در عمق عربستان انجام دادند و چنانچه محاصره یمن و حملات دولت ریاض ادامه یابد پاسخ های کوبنده تری را دریافت خواهد کرد.

طبق این بیاینه، در عملیات مشترک نیروی موشکی و هوایی نیروهای یمنی، تعدادی از اهداف حساس در ریاض پایتخت دشمن متجاوز سعودی با موشک‌های ذوالفقار و تعدادی هواپیمای «صماد ۳» مورد هدف قرار گرفت.

تنش‌ها و درگیری‌ها در حالی در یمن تشدید شده است که سراسر دنیا درگیر ویروس کروناست و مردم یمن نیز در معرض آن قرار دارند. در حالی که سازمان ملل به دنبال برقراری آتش‌بس در یمن و تشویق طرف‌ها به آن بود، حملات امروز سعودی‌ها به یمن زمینه را برای تداوم درگیری‌های بیشتر، تشدید کرده است.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*