ظرفیت گروه‌های جهادی خراسان رضوی برای رفع مشکل مسکن جهت دهی شود

ظرفیت گروه‌های جهادی خراسان رضوی برای رفع مشکل مسکن جهت دهی شود

[ad_1]

هاشم دائمی روز دوشنبه در مراسم قدردانی از گروه‌های جهادی امر به معروف و نهی از منکر گناباد با اشاره به اقدامات این گروه‌ها برای ارایه خدمات به جامعه و پیشگیری از کرونا افزود: شیوع این ویروس با وجود مشکلاتی که به دنبال داشت، فرصتی برای تجلی هم افرایی و هم دلی بین مردم ایجاد کرد.

وی ادامه داد: اگر در دوران دفاع مقدس مردم در پشت جبهه ملزومات مورد نیاز رزمندگان را تهیه می کردند، امروز در قالب گروه‌های جهادی برای حمایت از آسیب دیدگان کرونا و تهیه بسته های معیشتی و تولید اقلام بهداشتی به میدان آمده‌اند.

معاون مطالبه‌گری و شوراهای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی گفت: باید این پویش‌های مردمی و جهادی در مسیر رفع مشکلات تهیه مسکن و اشتغال و کارآفرینی جوانان جهت دهی شوند.

وی افزود: زمان ریشه کنی ویروس کرونا مشخص نیست و باید مردم فن زندگی کردن با این ویروس را یاد بگیرند و مانند سایر مشکلات زندگی با تنگناهای آن هم دست و پنجه نرم کنند و سعی کنند بر آنها چیره شوند.

فرماندار گناباد هم گفت: ابن شهرستان جزو نخستین شهرستان‌های خراسان رضوی بود که از ابتدای شیوع ویروس کرونا ظرفیت‌های مردمی و خیران آن برای پیشگیری از این ویروس و تهیه اقلام بهداشتی مانند تهیه ماسک و دستکش و سایر ملزومات به میدان آمد.

حامد قربانی افزود: در مدت اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی۴۶ ایستگاه قرنطینه در مبادی ورودی مناطق شهری و روستایی گناباد با همکاری گروه‌های جهادی مردمی برای کاهش تبعات ویروس کرونا ایجاد شد.

وی ادامه داد: با وجودی که گناباد از نظر جمعیت در رتبه پانزدهم خراسان رضوی قرار دارد ولی از نظر فعالیت گروه‌های جهادی در رده چهارم و پنجم استان است.

فرماندار گناباد گفت: باید مانع از آن شد که ارزش‌ها و باورها تحت تاثیر مشکلات و شرایط اقتصادی قرار بگیرند و گسست نسلی و فاصله بین نسل جدید و قدیم به مانعی برای گسترش و نهادینه کردن ارزش‌ها تبدیل شود لذا باید با روحیه جهادی برای رفع مشکلات مردم تلاش کرد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گناباد هم گفت: به دنبال شیوع ویروس کرونا با پیگیری این ستاد و گروه‌های جهادی مردمی ۱۰ تن مواد اولیه تولید ملزومات بهداشتی و ماسک تامین و تاکنون بیش از ۹۰ هزار ماسک در شهرستان توزیع و ۱۵ هزار ماسک هم به صورت رایگان در اختیار اقشار مستضعف قرار گرفته است.

علی ابراهیم زاده توزیع ۲ هزار و ۱۰۰ بسته کمک معیشتی به ارزش بیش از ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال بین نیازمندان و آسیب دیدگان کرونا را با هماهنگی و همکاری فرمانداری و قرارگاه مواسات و همدلی گناباد از  دیگر اقدامات در این زمینه برشمرد. 

مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*