ظرفیت نمونه‌گیری کرونا در آذربایجان‌غربی افزایش یافته است 

ظرفیت نمونه‌گیری کرونا در آذربایجان‌غربی افزایش یافته است 

[ad_1]

دکتر مرتضی متذکر روز چهارشنبه در بیست‌وششمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونای آذربایجان‌غربی اظهار داشت: انجام آزمایش کرونا کار دشوار و زمانبری است که باید در نهایت دقت و بالاترین شرایط ایمنی انجام شود تا نتایج درستی را به دست بدهد و همکاران آزمایشگاهی ما نیز نباید آلوده شوند. 

وی گفت: خوشبختانه با خرید دستگاه‌ها و تلاش شبانه‌روزی، آزمایشگاه دوم تست کرونا در پژوهشکده نزدیک بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه راه‌اندازی شده و ظرفیت نمونه‌گیری استان را افزایش داده است.

متخصص ویروس‌شناسی عنوان کرد: هر آزمایشگاه روزانه ظرفیت انجام ۱۰۰ الی ۱۲۰ نمونه را دارد که با راه‌اندازی این آزمایشگاه دوم ظرفیت استان به ۲۵۰ تا ۳۰۰ نمونه افزایش یافته است. 

وی در مورد اینکه ظرفیت نمونه‌گیری برخی از کشورها آمارهای بالایی را نشان می‌دهد، گفت: این کشورها از دستگاه‌های اتوماتیک استفاده می‌کنند که می‌تواند در مدت زمان کمی تعداد نمونه‌های بیشتری را آزمایش کند.

دکتر متذکر ادامه داد: قرار است یک دستگاه اتوماتیک هم که هر بار ظرفیت انجام ۳۲ نمونه را دارد در استان آذربایجان‌غربی به کار گرفته شود که ظرفیت نمونه‌گیری ما را افزایش خواهد داد.

وی ادامه داد: هرچقدر ظرفیت نمونه‌گیری ما بیشتر شود بهتر است چون تعداد مبتلایان بیشتری شناسایی می‌شود و آمارهای ما به واقعیت نزدیک‌تر خواهد شد.

این ویروس شناس در پایان تاکید کرد: افرادی که کرونای آنها مثبت است به هیچ وجه نباید در اجتماع حضور یابند چون اثرات زیان‌باری را در پی خواهد داشت.

با این فرضیه که شیوع کرونا مبتنی بر حمله بیولوژیک آمریکاست، دکتر مرتضی متذکر از جمله ۱۰۰ پزشک ایرانی بود که در اسفند سال گذشته تخریب همه آزمایشگاه‌های بیولوژیک آمریکا در منطقه را خواستار شد.
 

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*