صدها نفر در قدس در اعتراض به شهادت جوان فلسطینی تظاهرات کردند

صدها نفر در قدس در اعتراض به شهادت جوان فلسطینی تظاهرات کردند

[ad_1]

به نوشته روزنامه عبری زبان هاآرتص، صدها نفر از جمله شماری فعال حقوق بشری از میدان «هامشبیر» در قدس به طرف مرکز پلیس این منطقه در اعتراض به کشته شدن این جوان راهپیمایی کردند.    

معترضان با در دست‌داشتن پلاکاردهایی که بر روی آن‌ها عبارتی از جمله «زندگی فلسطینی‌ها مهم است»، «فلسطینی بودن جرم نیست» و «عدالت برای ایاد» نوشته شده بود، خشونت پلیس را محکوم کردند.

نظامیان رژیم صهیونیستی صبح شنبه «ایاد الحلاق» جوان فلسطینی کم‌توان ذهنی را در منطقه «باب الاسباط» واقع در بخش قدیمی قدس اشغالی هدف تیراندازی قرار داده و به شهادت رساندند.

طبق اعلام رسانه‌های عربی، پس از تیراندازی نظامیان اسرائیلی به الحلاق، این جوان فلسطینی براثر شدت خونریزی و جراحات وارده به شهادت رسید.

رژیم صهیونیستی ضمن اعتراف به تیراندازی به سمت این جوان کم‌توان ذهنی، اعلام کرده که در نهایت مشخص شده که این جوان فلسطینی هیچ سلاحی همراه خود نداشته است.

وزارت خارجه فلسطین روز شنبه با صدور بیانیه‌ای محکوم کردن این اقدام، اعلام کرد که رژیم صهیونیستی مستقیما به سربازان اشغالگر دستور کشتار فلسطینیان را داده است.

در بیانیه وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین آمده است: قتل دو جوان فلسطینی در کرانه باختری و قدس بیانگر عمق گسترش نژادپرستی در محافل تصمیم‌گیری و بدنه دولت اشغالگر است.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*