صادرات البرز ۷۲ درصد افزایش یافت

صادرات البرز ۷۲ درصد افزایش یافت

[ad_1]

عزیز اله شهبازی روز یکشنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا این استان با بیان اینکه صادرات البرز در سال ۹۸ حدود ۷۲ درصد نسبت به سال ۹۷ افزایش داشته، افزود: در سال ۹۸ نسبت به ۹۷ نرخ مشارکت االبرز نسبت به متوسط کشوری بالا تر است و نرخ اشتغال استان نیز ۱.۹ درصد افزایش یافته است.

استاندار البرز گفت: زمستان ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ شاهد کاهش ۲.۷ درصد نرخ بیکاری در البرز بودیم.

وی با اشاره به جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا به ریاست رییس جمهوری و با حضور استانداران سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس، ادامه داد: آمارهای ارائه شده در خصوص بیماری کرونا در البرز راستی آزمایی شده و قابل اتکا واعتماد است.

شهبازی با اشاره به اینکه چند استان کشور در وضعیت سفید قرار گرفتند، گفت: استان البرز نیز در وضعیت قرمز قرار نگرفت و با وجود بسترهای  که وجود داشت اما بخش بهداشت و درمان، مدیران، شهرداران، نیروهای نظامی و انتظامی، هلال احمر، داوطلبان درمان  در این استان با اتحاد و انسجام بسیج شدند و اثربخشی بسیار خوبی نیز داشت.

وی افزود: بسیاری از کشورهای دنیا نیز اعلام کرده اند که دیگر نمی توانند با شیوع کرونا مقابله کنند بنابراین شرایط را رها کردند.

استاندار البرز اضافه کرد: باید تدابیری نیز اتخاذ شود تا گره از مشکلات بخش خصوصی در حوزه بهداشت و درمان باز شود، چراکه آنها در این شرایط سخت به کمک ما آمدند.

وی با بیان اینکه وضع استان در غربالگری سبز است، گفت: اکنون کرونا پشت در خانه ها است و باید همچنان تدابیر لازم را برای مدیریت این بیماری داشته باشیم.

شهبازی افزود: تا ۲۳ فروردین ماه طرح فاصله گذاری اجتماعی با همین روند ادامه دارد، پس از این تاریخ صنوف دارای ریسک پایین با کنترل های بهداشتی فعالیت خود را آغاز می کنند.

وی عنوان کرد: مدارس استان نیز تا ۳۰ فروردین تعطیل است و از این تاریخ به بعد نیز دوباره تصمیم گیری خواهد شد و در خصوص اماکن زیارتی نیز پس از ۳۰ فروردین اعلام نظر می شود.

استاندار البرز گفت: ساعت کاری ادارات نیز تا ۳۰ فروردین از ۷ الی ۱۴ با دو سوم کارمندان می باشد.

وی افزود: تا ۳۰ فروردین همچنان محدودیت تردد خودرو از سایر شهرستان ها وجود دارد.

شهبازی اضافه کرد: طرح زوج و فرد تا ۳۰ فروردین در کرج برای کاهش ترددها با هدف قطع زنجیره شیوع کرونا، از ساعت ۱۵ الی ۲۲ خواهد بود.

وی گفت: در سال ۹۹ تاکنون به نسبت سال قبل ۶۱ درصد کاهش تصادفات خسارتی در البرز را شاهد بودیم و در تصادفات منجر به فوت  درون شهری ۸۳ درصد و برون شهری ۵۰ درصد کاهش داشتیم.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*