شیوع ویروس کرونا، مصرف آب را افزایش داد

شیوع ویروس کرونا، مصرف آب را افزایش داد

[ad_1]

به گزارش روز جمعه ایرنا، محمدجواد فدائی در نشست بررسی وضعیت مصرف و تامین آب در استان کرمان در تابستان ۹۹ افزود: با توجه به در پیش بودن فصل تابستان، نیازمند صرفه جویی در مصرف آب و رعایت الگوی مصرف بهینه هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در این جلسه مقرر شد با پیگیری شرکت آب و فاضلاب این استان، تامین آب مورد نیاز شهر کرمان در تابستان ۹۹ دنبال شود.

استاندار کرمان ادامه داد: پیگیری حفر و تجهیز خط انتقال آب و برق برای هشت حلقه چاه و تفکیک سامانه‌ آبیاری فضای سبز و شرب در دستگاه‌های اجرایی از دیگر مصوبات این نشست بود.

مدیرکل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان نیز گفت: میزان مصرف آب آشامیدنی شهر کرمان در اسفند سال گذشته ۱۲ درصد افزایش یافت و در ۱۰ روز اول فروردین ماه ۱۰.۴ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد که به دلیل شیوع بیماری کرونا است. 

محمد طاهری افزود: این میزان مصرف در دوره ۱۵ اردیبهشت تا ۱۵ شهریور ماه که پیک مصرف است نیز افزایش می‌یابد و احتمالا با کسری یک هزار و ۳۰۰ لیتر بر ثانیه‌ای آب مواجه خواهیم بود. 

مدیرعامل آب و فاضلاب استان کرمان، گزارشی درباره شهر کرمان و زرند که با بیشترین چالش آب آشامیدنی مواجه هستند، ارائه داد و بیان کرد: شهر کرمان یک هزار لیتر بر ثانیه کسری آب دارد و چاه‌ها هر سال ۱۰ درصد کاهش دِبی دارند.

وی افزود: چاه‌های منطقه آبی حسین‌آباد و جوپار هم که بخش عمده آب شرب کرمان را تامین می‌کرده‌اند به شدت دچار کاهش عمق آب شده‌اند و آبدهی میانگین این چاه ها ۲۰ لیتر و با عمر مفید سه تا پنج سال است. 

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*