شوالیه‌ها سربازان خدا هستند – ایرنا

شوالیه‌ها سربازان خدا هستند

[ad_1]

سقوط شوالیه سومین سریال درام اورجینال شبکه هیستوری است که داستان گروهی از شوالیه‌های معبدی را در زمان اوج جنگ‌های صلیبی روایت می‌کند. نقطه‌ی شروع فیلم درست جایی است که شهر «اکا» که آخرین پایگاه شوالیه‌ها در سرزمین‌های مقدس است، سقوط می‌کند و در این حین جام مقدس مسیح نیز گم می‌شود. سال‌ها بعد گروهی از شوالیه‌ها کمر به پیدا کردن جام می‌بندند. داستان کلی سریال یک داستان معمولی است که با اضافه شدن چاشنی عشق، ایثار، خیانت و … تبدیل به داستانی جذّاب و مخاطبپسند می‌شود. در فصل دوم کاراکتر اصلی سریال در موقعیتی قرار می‌گیرد که مجبور به شروع دوباره است و داستان کلّی نسبت به فصل اول جذاب‌تر ادامه پیدا می‌کند.

اگرچه سریال صحنه‌های نبرد را به تصویر کشیده و تعادل را میان صحنه‌های رومانتیک و اکشن برقرار کرده است، اما ضعف در شخصیت‌پردازی و معرفی شخصیت‌ها موجب افت کیفیت سریال می‌شود. با وجود تمامی این توضیحات راجع به شخصیت‌پردازی سریال به هیچ عنوان نباید از بازی‌های بسیار خوب بازیگران این فیلم به‌خصوص تام کالن در نقش لاندری غافل شویم. از آنجایی که سریال سقوط شوالیه راجع به شوالیه‌هایی است که مردان خدا لقب گرفته‌اند و شوالیه‌ها ترکیبی از احساسات مختلف هستند، بازی برای بازیگران به مراتب سخت‌تر از نقش‌های دیگر است و این مسأله باعث به چشم آمدن بیشتر بازی بازیگران این سریال می‌شود.

چالش‌های مفهومی فیلم عامل دیگری است که فیلم را جذاب‌تر می‌کند. تاکید بر روی اینکه شوالیه‌ها مردان خدا هستند و قائل شدن جنبه‌ی دینی و مذهبی برای شوالیه‌ها این چالش‌های مفهومی را به وجود می‌آورد. روبه‌رو شدن شخصیت‌ها با چالش‌های ذکرشده به شیوه‌ای برنامه‌ریزی‌شده و بهنگام رخ می‌دهد. این چالش‌ها بیشتر در فصل اوّل اتفاق می‌افتند و فصل دوم به نوعی فصل محاکمه و جبران است. با توجه به همه‌ی اینها فیلمنامه سریال نکته‌های مثبت بسیاری دارد.

در مجموع سقوط شوالیه سریالی است که می‌تواند مخاطب را ساعت‌ها در مقابل خود میخکوب کند. اگر از دوستداران هیجان هستید، اگر از دوستداران مواجه شدن با دو راهی‌های اخلاقی هستید، اگر عاشق تاریخ هستید و از همه مهمتر اگر می‌خواهید اوقات فراغت خود را به بهترین نحو سپری کنید؛ سقوط شوالیه پیشنهاد ما برای شما است.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*