شهروندان با ماندن در خانه، زنجیره انتقال کرونا را قطع کنند

شهروندان با ماندن در خانه، زنجیره انتقال کرونا را قطع کنند

[ad_1]

حسن اورازانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص  پویش سهم من در برابر کرونا، افزود: در این شرایط، چاره ای جز ماندن در خانه و صیانت از سلامت خود و خانواده نداریم و البته می‌توان از این فرصت برای اتمام کارهای نیمه تمامی که شاید در گذشته فرصت انجام آنها نبود، استفاده کنیم.
این کارگردان تئاتر از شهروندان درخواست کرد: تلخی خانه نشینی را تاب آورند و در خانه بمانند تا این روزهای تلخ هر چه زودتر بگذرد.
وی با بیان اینکه بیماری کرونا با هیچکس تعارف ندارد، افزود: با تمام مشکلات و سختی‌ها،  امن‌ترین جا برای خود و خانواده، خانه است و باید برای روشن نگهداشتن چراغ زندگی خود و عزیزانمان مدتی خود قرنطینگی را تجربه کنیم.
اورازانی با بیان اینکه تئاتر یک کار گروهی بوده و لزوم تعطیل آن برای پرهیز از شیوع ویروس کرونا روشن است، افزود: من نیز به عنوان یکی از فعالان این حوزه در شرایط فعلی تمام فعالیت‌های هنری خود را تعطیل کرده و به مطالعه نمایشنامه‌ها می‌پردازم.
وی با گلایه از وضعیت فعلی فعالان این حوزه، اظهار داشت: بسیاری از هنرمندان این عرصه بر اثر بی مهری‌ها مدتهاست بیکاری را تجربه می‌کنند و شیوع کرونا یکی از مشکلاتی است که به معضلات تئاتری‌ها اضافه کرد.
این پیشکسوت تئاتر تصریح کرد: تمام برنامه‌ریزی‌های سال جاری هنرمندان تئاتر در بلاتکلیفی کاملا مطلق فرو رفته و تمرینات برای حضور در جشنواره‌ها در شرایط فعلی امکان پذیر نیست.
وی اضافه کرد: بسیاری از هنرمندان تئاتر با شرایط به وجود آمده با بحران مالی شدیدی مواجه شده‌اند و باید دستگاه‌های اجرایی مربوط برنامه ریزی لازم را برای حمایت از آنها داشته باشند.
تاکنون ۹۳۳ نفر در قزوین به ویروس کرونا مبتلا شده، ۶۱۲ نفر بهبود یافته و متاسفانه ۱۳۱ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*