شمار مبتلایان به کرونا در اروپا از ۴۰۰ هزار نفر فراتر رفت

شمار مبتلایان به کرونا در اروپا از ۴۰۰ هزار نفر فراتر رفت

[ad_1]

براساس گزارش این خبرگزاری، مقام‌های بهداشت فرانسه اعلام کردند در ۲۴ ساعت گذشته ۴۱۸ نفر دیگر در اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند و مجموع جان‌باختگان در این کشور به سه هزار و ۲۴ نفر رسید.

همچنین در شبانه روز گذشته تست ابتلای ۴ هزار و ۳۷۶ نفر دیگر به کرونا در فرانسه مثبت شد تا شمار مبتلایان به این بیماری ویروسی به ۴۴ هزار و ۵۵۰ نفر برسد.

همچنین مقام‌های بهداشتی ایتالیا شامگاه دوشنبه اعلام کردند که در ۲۴ ساعت گذشته ۴هزار و ۵۰ نفر دیگر در این کشور به کرونا مبتلا شده‌اند تا شمار مبتلایان در این کشور به ۱۰۱ هزار و ۷۳۹ نفر برسد.

همچنین در شبانه روز گذشته، ۸۱۲ نفر دیگر در ایتالیا جان خود را در اثر ابتلا به کووید-۱۹ از دست داده‌اند و شمار جان‌باختگان این بیماری ویروسی در این کشور به ۱۱ هزار و ۵۹۱ تن رسید.

وزارت بهداشت انگلیس نیز شامگاه دوشنبه اعلام کرد که با جان‌باختن ۱۸۰ نفر دیگر از مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور در ۲۴ ساعت گذشته شمار فوت‌شدگان به یکهزار و ۴۰۸ نفر افزایش یافته است.

ویروس کرونا موسوم به «کوید ۱۹»  اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

براساس جدیدترین آمار سازمان بهداشت جهانی ، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به ۷۶۸ هزار  و ۳۶۳ نفر رسید. از این تعداد ۳۶ هزار و ۹۱۲ نفر جان باخته و ۱۶۹هزار و ۱۸۱ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*