شمار جهانی مبتلایان به ویروس کرونا از ۶ میلیون نفر فراتر رفت

شمار جهانی مبتلایان به ویروس کرونا از ۶ میلیون نفر فراتر رفت

[ad_1]

به گزارش وب سایت آماری ورد متر(worldometers) که آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را به صورت لحطه ای گزارش می‌دهد، هم اکنون شمار نهایی جان باختگان کرونا در سراسر جهان به ۳۶۶ هزار و ۳۹ نفر رسیده است. 

در کنار افزایش جان باختگان شمار بهبودیافتگان نیز به   ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار و ۷۱۴ نفر رسیده است. 

طبق آخرین آمار بدست آمده با گسترش شیوع ویروس کرونا در جهان، آمریکا با داشتن یک میلیون ۷۸۹ هزار و ۲۹۸ مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در جایگاه اول بیشترین مبتلایان و برزیل نیز با ۴۶۵ هزار و ۱۶۶ نفر در جایگاه دوم قرار داد. 

در کشورهای اتحادیه اروپا نیز به رغم کاهش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشورهایی مانند آلمان، ایتالیا و فرانسه، اما شمار مبتلایان انگلیس جهش دوبرابری کرده و در ۲۴ ساعت گذشته ۲هزار و ۹۵ نفر در این کشور گرفتار بیماری کووید ۱۹ شده اند. 

به دنبال سیاست های یکجانبه‌گرایی دولت ترامپ نیز در ۲۴ ساعت گذشته شمار یک هزار و ۸۰ نفر به علت ویروس کرونا در آمریکا جان خود را از دست داده و هم اکنون شمار نهایی جان باختگان آمریکا ناشی از کرونا به ۱۰۴ هزار و ۴۱۰ نفر رسیده است. 

ویروس کرونا موسوم به کووید ۱۹  اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

«تدروس آدهانوم» مدیر کل سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه ۲۱ اسفندماه ۹۸ در کنفرانسی خبری ویروس کرونا را «همه‌گیر جهانی» شناسایی و اعلام کرد.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*