شمار جان باختگان روزانه کرونا در چین «یک نفر» اعلام شد

شمار جان باختگان روزانه کرونا در چین «یک نفر» اعلام شد

[ad_1]

به گزارش ایرنا مقامات بهداشتی چین همچنین اعلام کردند در ۲۴ ساعت گذشته ۳۹ مبتلای جدید به ویروس کرونا شناسایی شده‌اند که ۳۸ مورد آن‌ها وارداتی است که از خارج از کشور به چین سفر کرده‌اند و تنها یک مورد منشا داخلی دارد. 

بر اساس این گزارش در ۲۴ ساعت گذشته همچنین ۷۸ مبتلای بدون علامت یا به اصطلاح «ناقل خاموش» در سراسر چین شناسایی شده‌اند این آمار از ابتدای ماه جاری میلادی به گزارش روزانه کمیسیون بهداشت چین اضافه شده است. 

مقامات بهداشتی چین همچنین اعلام کردند با این حساب شمار کل مبتلایان در چین تا کنون به ۸۱ هزار و ۷۰۸ تن و تعداد افراد جان باخته هم به سه هزار و ۳۳۱ نفر رسیده است در حالی که آمار ناقلین خاموش هم به رقم یک هزار و ۴۷ نفر افزایش یافته است. 

کمیسیون بهداشت چین همچنین اعلام کرد در شبانه روز گذشته ۱۱۴ تن از بیمارستان‌ها مرخص شدند به این ترتیب شمار کل بهبود یافتگان به رقم ۷۷ هزار و ۷۸ تن افزایش یافته است. 

بر اساس این گزارش در مناطق تایوان، هنگ کنگ و ماکائو هم تا کنون یک هزار و ۲۹۷ تن مبتلا شده‌اند در حالی که ۱۹ تن فوت شده و تعداد بهبود یافتگان هم به ۲۷۰ تن افزایش یافته است. 

شیوع ویروس کرونا معروف به «کووید ۱۹»  برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.  

شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا لحظه مخابره این خبر، در سراسر جهان به یک میلیون و ۲۷۳ هزار تن رسیده است آمار جان باختگان هم ۶۹ هزار و ۴۳۶ تن گزارش شده است و ۲۶۲ هزار و ۳۵۱ نفر بهبود یافته‌اند.  

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*