شمار جانباختگان کرونا در فرانسه از ۷۵۰۰ تن عبور کرد

شمار جانباختگان کرونا در فرانسه از ۷۵۰۰ تن عبور کرد

[ad_1]

شبکه فرانس۲۴ در تارنمای خود نوشت «ژروم سالومون» مقام ارشد وزارت بهداشت فرانسه شنبه‌شب گفت که ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۴۴۱ نفر در اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان‌های این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

سالومون به شمار جانباختگان در خانه‌های سالمندان فرانسه اشاره نکرد، اما مجموع جانباختگان کرونا را ۷ هزار و ۵۶۰ تن اعلام کرد که با توجه به آمار ۶ هزار و ۵۰۷ نفری روز گذشته، نشان می‌دهد که ۶۱۲ نفر در خانه‌های سالمندان به دلیل ابتلا به کرونا از دنیا رفته‌اند.

فرانسه تا دو روز پیش تنها آمار مبتلایان به کرونا و جانباختگان در بیمارستان‌ها را اعلام می‌کرد و از آمار مربوط به کرونا در خانه‌های سالمندان خبری در دست نبود؛ اما از دو روز گذشته که این آمار هم اعلام شده، شمار جانباختگان افزایشی ناگهانی داشته است.

هم اکنون حدود ۷۰۰ هزار نفر در فرانسه در مراکز نگهداری سالمندان زندگی می‌کنند و میزان فوتی‌های این جمعیت بر اثر کرونا به نسبت مبتلایان، حدود ۶.۵ درصد است. سالومون روز گذشته آمار کلی مبتلایان به کرونا در خانه‌های سالمندان این کشور را ۱۴ هزار و ۶۳۸ مورد اعلام کرد.
مقام بهداشتی فرانسه شنبه‌شب گفت که از شمار جانباختگان کرونا در فرانسه، ۵ هزار و ۵۳۲ مورد مربوط به بیمارستان‌ها و ۲ هزار و ۲۸ مورد مربوط به خانه‌های سالمندان است.

آمارها حاکی است که تاکنون ۶۸ هزار و ۶۰۵ مورد قطعی ابتلا به کووید۱۹ در فرانسه ثبت شده است.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*