شرکت استاندار یزد در ویدئو کنفرانس ستاد ملی مبارزه با کرونا

شرکت استاندار یزد در ویدئو کنفرانس ستاد ملی مبارزه با کرونا

[ad_1]

به گزارش عصر یکشنبه اداره‌کل روابط عمومی استانداری، این جلسه به ریاست رییس جمهوری و با شرکت استانداران سراسر کشور برگزار شد.

در این جلسه آخرین وضعیت کشور در پیشگیری از شیوع کرونا بررسی و برنامه‌ریزی برای بهبود شرایط مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

نشست های ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان یزد مرتب با حضور استاندار و فرمانداران ۱۰ شهرستان برگزار می شود.

به گفته متخصصان حدود ۲۵ درصد بیماری کرونا قابل تشخیص نیست، و برخی افراد با علائم خفیف بیماری، ناقلان این ویروس هستند.

همچنین تفکیک کرونا از بیماری های مشابه قدری سخت است و مردم تنها با  رعایت اصول بهداشت فردی و اجتماعی، می توانند از ابتلا به بیماری در امان باشند.

به  گزارش ایرنا، ویروس کرونا اواسط دی ماه (دسامبر ۲۰۱۹ ) در ووهان مرکز استان هوبی واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد؛ اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ ( نهم دی) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شناسایی نخستین مورد آن در ایران ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸ در قم رسانه ای شد.

همچنین رییس  مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت روزیکشنبه اعلام کرد: تاکنون ۵۸ هزار و ۲۲۶ نفر در کشور به طور قطعی به کرونا مبتلا شدند و با فوت ۱۵۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان به سه هزار و ۶۰۳ نفر رسید.

کیانوش جهانپور بیان کرد: بر اساس گزارش قطعی دانشگاه های علوم پزشکی و نتیجه ۱۸۹ هزار و ۷۹۰ آزمایش های ۹۵ آزمایشگاه تشخیصی از ظهر دیروز تا امروز (۱۷ فروردین)۲ هزار و ۴۸۳  بیمار جدید شناسایی شدند و مجموع بیماران قطعی شناسایی شده به ۵۸ هزار و ۲۲۶ مورد رسید.

وی  گفت: خوشبختانه تاکنون ۲۲ هزار و ۱۱ نفر از بیماران مبتلا به کرونا بهبود یافته و ترخیص شدند و در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۱ نفر جان خود را از دست دادند و چهار هزار و ۵۷  نفر هم در وضعیت شدید بیماری قرار دارند.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*