سپاه در رزمایش دفاع بیولوژیک از تمام ظرفیت‌ها استفاده کرد

سپاه در رزمایش دفاع بیولوژیک از تمام ظرفیت‌ها استفاده کرد

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه، سردار پورجمشیدیان روز سه‌شنبه در حاشیه رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک و عملیات پاکسازی محیطی نیروی زمینی سپاه اظهارداشت: در رزمایش دفاع بیولوژیک از تمام ظرفیت‌های سپاه مخصوصا نیروی زمینی استفاده شده و در مسئله کرونا تمام اقدامات از روزهای نخستین انجام شد و تمام کارها تحت مدیریت ستاد مرکزی مبارزه با کرونا انجام شده است.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه افزود: در حوزه پاکسازی و گندزدایی محیط‌های سرپوشیده، هزاران نقطه شناسایی شده و قرارگاه‌های ده‌گانه نیروی زمینی اقدامات بسیار خوبی در این زمینه انجام داده‌اند.
 به گفته سردار پور جمشیدیان از ۱۷۰۰ دستگاه ماشین‌آلات تخصصی جنگ نوین استفاده شده و برخی مراکز حساس نظیر بیمارستان‌ها ده‌ها بار ضدعفونی شده است.

سردار احمد اخوان معاون بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه هم در حاشیه این رزمایش  بیان کرد: سپاه در موضوع کرونا خوش درخشید و نقشه راهی تدوین شد که باید در امداد به بیماران، به موقع و سریع عمل کنیم.
وی اظهارداشت:‌در افق ۱۴۰۴ جزو ۵ نیروی زمینی برتر جهان خواهیم شد و در این زمینه ۲ مولفه مدیریت جهادی و جهاد علمی مدنظر ما است.

وی افزود: تاکنون ۱۸۵ بیمارستان در مناطق محروم مستقر شده و ۴ میلیون بیمار درمان شده‌اند و ۱۵۵ هزار متر مربع فضای جدید در حال احداث است. ۹ بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی را آماده کردیم که ۴ بیمارستان سیار با ۷۲۰ تخت مستقر شده است و ۲۶۱ تخت ICU در خدمت بیماران کرونایی بوده است.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*