سازمان ملل متحد لغو کامل فعالیتش در غرب یمن را تکذیب کرد

سازمان ملل متحد لغو کامل فعالیتش در غرب یمن را تکذیب کرد

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ژنرال «آبهیجیت گوها» رییس هندی تیم ناظران سازمان ملل در یمن البته گفت که در راستای اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با شیوع کرونا و حفظ جان و امنیت کارمندان و حمایت از ساکنان محلی یمن، شمار کارمندان این هیأت بطور موقت کاهش خواهد یافت.

وی افزود: کاهش موقت شمار کارمندان تیم ناظران سازمان ملل در یمن به معنای پایان کار این هیأت نیست.

رییس تیم ناظران سازمان ملل متحد در یمن بر تعهد مجدد این هیأت برای حمایت از توافق صلح الحدیده تاکید کرد و گفت: با شیوع کرونا، بیش از هر زمان دیگری پایبندی به توافق‌ آتش‌بس در الحدیده اهمیت بیشتری یافته است.

وی در خصوص کشتی حامل کارکنان سازمان ملل متحد که سه روز پیش بندر الحدیده را ترک کرد،  گفت: برخی از این کارمندان به صورت موقت در سلطان نشین عمان خواهند ماند و به حمایت از نفرات باقی‌مانده تیم نظارتی که اینک در الحدیده حضور دارند، ادامه خواهند  داد تا محدودیت‌های وضع شده برای مقابله با کرونا و بازگشت تمامی کارمندان تیم ناظر به یمن فراهم شود.

روز شنبه بود که برخی منابع خبری به نقل از یک مقام دولت مستعفی یمن اعلام کردند که سازمان ملل متحد فعالیت‌هایش برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در بندر الحدیده یمن را تعطیل می‌کند.

نمایندگی سازمان ملل متحد در استان الحدیده در غرب یمن فعالیت خود را اواخر سال ۲۰۱۸ برای کمک به اجرایی شدن توافق استکهلم که در آذر ۱۳۹۷ میان دولت مستعفی یمن و جنبش انصارالله به امضا رسید، آغاز کرد.

شورای امنیت سازمان ملل نیز نیمه ژانویه ۲۰۲۰ (دی ماه ۱۳۹۸) با اجماع اعضا، ماموریت نمایندگی سازمان ملل در بندر الحدیده را به مدت ۶ ماه دیگر تا ۱۵ ژوئیه ۲۰۲۰ (۲۵ تیر۹۹) تمدید کرده بود.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*