زیرسازی راه آهن اردبیل تا پایان سالجاری به اتمام می رسد

زیرسازی راه آهن اردبیل تا پایان سالجاری به اتمام می رسد

[ad_1]

اکبر بهنامجو  روز شنبه افزود: روند اجرای پروژه راه‌آهن تحت تاثیر کرونا و مشکلات ارزی با تاخیر مواجه شد.

وی  با بیان اینکه با بالارفتن هزینه‌های اجرا که ناشی از مشکلات ارزی در کشور بر این پروژه تحمیل شد، برآورد نیاز به اعتبار از هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان فراتر رفت، اضافه کرد: خوشبختانه اعتبار این پروژه از ۳۵۰ میلیارد تومان سال گذشته با افزایش چند برابری به هزار و ۷۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: در اسفندماه سال گذشته و قبل از موعد جذب اعتبار ۷۰ میلیارد تومان  از اعتبار  جذب شده است.
بهنامجو با بیان اینکه اجرای قطعات مختلف راه‌آهن اردبیل شروع شده، افزود: ریل‌گذاری راه آهن  شروع شده، ولی  سرعت آن  پایین است.

وی با بیان اینکه ریل‌گذاری  هر ماه پنج  کیلومتر  صورت می گیرد ، افزود: این میزان ریل‌گذاری باید به ۱۵ کیلومتر برسد تا در زمان مقرر تکمیل شود که به لحاظ مالی و فیزیکی برنامه‌ریزی  لازم انجام شده است.

او به وجود سه پل بزرگ در مسیر ریل‌گذاری اشاره کرد و گفت: این پل‌های ۶۰۰ متری ،۵۷۰ متری و 2 تونل در مسیر این راه آهن باید اجرا شوند که تلاش می‌کنیم تا فصل آخر سال زیرسازی را به اتمام برسانیم.

استاندار اردبیل گفت: با اتمام زیرسازی راه آهن می‌توانیم بر اساس وعده رئیس جمهوری تا قبل از اتمام دولت و نیمه اول سال آینده این پروژه را به پایان برسانیم.

بهنامجو از اجرای چهار ایستگاه قطار در این پروژه خبر داد و افزود: ایستگاه  مرکزی تا چند  ماه آینده تمام می شود و بر این اساس فونداسیون سه ایستگاه هم انجام و اجرای آن آغاز شده است.

وی اهداف  راه آهن و صنعت را در راستای هم عنوان کرد و گفت: راه آهن نیز برای انتقال تولیدات و توسعه صادرات و واردات و همچنین رونق گردشگری هدفگذاری شده است.

بهنامجو از اتمام مطالعات و نقشه برداری برای اجرای بارانداز ریلی در شمال اردبیل خبر داد و گفت: بر اساس وعده‌های داده شده این بار انداز نیز عملیاتی می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه دستور جذب اعتبارات سفر زمستا پارسال ریاست جمهوری اخذ شده است، گفت: جذب اعتبارات از سازمان برنامه و بودجه در حال  پیگیری است.

وی با بیان اینکه اقدامات چهار خطه کردن راه‌ها به میزان ۶۰ کیلومتر در سال در حال انجام است از پیگیری اجرای تونل اردبیل- آستارا که به دلیل بیماری کرونا به تعویق افتاده بود، خبر داد.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*