زیان ۱۶ میلیارد دلاری ژاپن و عربستان از توافق ۴۵ دقیقه ای

زیان ۱۶ میلیارد دلاری ژاپن و عربستان از توافق ۴۵ دقیقه ای

[ad_1]

به گزارش پایگاه خبری عربی ۲۱، سافت بانک این زیان مالی خود را حاصل رکود اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا دانست، اما کارشناسان پیش از این درباره نتایج این سرمایهگذاری هشدار داده بودند.

 براساس این گزارش “محمد بن سلمان” ولیعهد عربستان در سال ۲۰۱۷ در جلسه ای ۴۵ دقیقه ای با “ماسایوشی سون” رئیس اجرایی مجموعه سافت بانک تصمیم به سرمایهگذاری ۴۵ میلیارد دلاری در صندوق چشم انداز گرفت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این گروه در بیانیه ای اعلام کرد که زیان صندوق برای سومین دور متوالی خواهد بود.

شرکت مخابراتی ژاپنی سافت‌بانک (مالک سهام عمده اپراتور آمریکایی Sprint) و ولیعهد عربستان در سال ۲۰۱۷  قراردادی را به‌منظور تأسیس بزرگ‌ترین بنیاد فناوری جهان موسوم به Vision Fund (چشم انداز سرمایه) منعقد کردند.

 صندوق چشم انداز  جهت سرمایه گذاری در حوزه فناوری است که از ابداع و همه‌گیر شدن فناوری‌های متحول کننده حمایت می‌کند، سرمایه این صندوق ۱۰۰ میلیارد دلار است که از این رقم سهم سرمایه گذاری عربستان ۴۵ میلیارد دلار و سافت بانک ۲۵ میلیارد دلار است که قرار بود در طول پنج سال تامین شود. شرکتها و نهادهای دیگری نیز در این صندوق سرمایه گذاری کرده اند.

یکی از بزرگترین حامیان این بنیاد مجموعه سرمایه‌گذاری Mubadala در ابوظبی است که ۱۵ میلیارد دلار از سرمایه بنیاد مذکور را تأمین کرده است.

سافت‌بانک، شرکت ژاپنی است، که در زمینه ارائه خدمات خطوط تلفن ثابت، شبکه تلفن همراه، خدمات اینترنت و پهن‌باند، بازاریابی و تجارت الکترونیک، همچنین در حوزه رسانه‌های گروهی فعالیت می‌نماید.

محمد بن سلمان ولیعهد عربستان در حالی که غالب سرمایه گذاری های صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان در زمینه مواد پتروشیمی و مالی صورت میگیرد در سال های گذشته سعی کرده تا چارچوب سرمایه‌گذاری‌ها در بخش‌های مختلف را افزایش دهد. یکی از این سرمایه گذاریها، سرمایه گذاری ۳٫۵ میلیارد دلاری در شرکت خدمات مسافرتی مجازی اوبر (Uber) بود.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*